YouTube’dan Endişelendiren Bitcoin ve Altcoin Kararı!

Popüler kripto kanallarında YouTube tarafından yakın zamanda yapılan bir dizi yasak, kripto topluluğu tarafından yaygın bir öfkeyle karşılanıyor. Ethereum odaklı en popüler haber bültenlerinden ve podcast’lerden biri olan Bankless, hesabının uyarı veya gerekçe olmaksızın sonlandırıldığını söylüyor. Görünüşe göre Youtube Bitcoin ve altcoin’ler hakkında kritik kararlar almak üzere…

YouTube Bitcoin ve altcoin yasakları hakkında bilgi vermiyor

Bankless, YouTube yasaklarıyla karşılaşan tek kripto kanalı değil. Aave kurucusu Stani Kulechov, platformun Gabriel Haines ve Optimism PBC dahil olmak üzere diğer eğitim Web3 hesaplarını da yasakladığını belirtiyor:

Görünüşe göre Youtube (Google) BanklessHQ , gabrielhaines ve optimismPBC Web3 eğitim kanallarının hesaplarını banladı. İfade özgürlüğümüzü korumak için hepimizin Web3 sosyal sistemine geçmemiz gerekiyor.

Bankless, platformun kendisine yasak için herhangi bir uyarı veya gerekçe vermediğini söylüyor. Bir diğer kripto kanalı Haines, Twitter’da kanalının kaldırıldığını doğruladı ve platformun, inkar ettiği bir şeyi “hareketsizlik” nedeniyle kanalını sildiğini söyledi. Haines’in tüm kanal içeriği de uyarı yapılmadan kalıcı olarak silinmiş görünüyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.