Yetkili İsim Açıkladı: Türk Bitcoin Yasası Nasıl Olacak?

Yetkili İsim Açıkladı: Türk Bitcoin Yasası Nasıl Olacak?

Bitcoin ve altcoin piyasalarına ilişkin düzenlemelerin gündemde olduğu ülkemizde dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Binance Türkiye yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bugün kripto para düzenlemesine ilişkin olarak DHA’ya açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin ve altcoin düzenlemeleri hangi aşamada?

“Yapmak istediğimiz yasaklayıcı değil, düzenleyici bir yasal çerçeveyi ortaya çıkarmak” diyen Mustafa Elitaş, amaçlarının, piyasaya giren insanların, burada yatırım yapmak isteyen insanların, belli bir birikimini kripto varlıklarda değerlendirmeye çalışan insanların mağdur edilmesini önleyici bir yasal düzenleme yapmak olduğunun altını çizdi. Mustafa Elitaş, sosyal medyada %40 vergi gelecek şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti ve düzenlemenin nedenini şu şekilde açıkladı:

Sadece bu piyasada nasıl mağduriyetler oluşuyor bunları tespit etmek ve buna göre bir düzenleme yapmak amacımız. Bu konu çok teknik ve sürekli gelişen hatta saniyeler içerisinde değişimlerin yaşandığı bir mesele. Esasen yapmak istediğimiz genel çerçeve bir yasayı ortaya çıkarmak.

Mustafa Elitaş, birikim sahiplerini ve bu konuda fikir beyan eden kişileri de dinleyerek ne tür bir yaklaşım ve ne tür bir yasal düzenleme olması gerektiğini netleştirdiklerini ve tüm konuşulan grupların farklı fikirlerini dinlemeye devam edeceklerini ifade etti:

TBMM olarak görevimiz, bir kişi veya kurumu yüzde yüz tatmin etmek yerine genel isteklerin bir bileşkesini oluşturup büyük çoğunluğu makul bir bileşende bir araya getirmek.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.