“Yeni Ataklar Yaklaşıyor” Diyen Kâhin, Altın ve Bitcoin İçin Sıradakini Duyurdu!

“Yeni Ataklar Yaklaşıyor” Diyen Kâhin, Altın ve Bitcoin İçin Sıradakini Duyurdu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, değerli metal ve piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

İslam Memiş’te altın ve Bitcoin yorumları geldi

Yatırımcıların yakından takip ettiği uzman İslam Memiş, hem kripto para piyasası hem de altın fiyatına yönelik yeni tahminlerini aktardı. Öncelikle altın öngörülerine bakarsak Memiş, Şubat ayında gram altının fiyatında düşüş yaşanacağını tahmin ediyor. Uzun vadede sarı metalin yükseleceğini düşünse de Memiş, Şubat ayında gram altının önce 750 liraya, ardından 720 liraya geri çekileceğini öngörüyor. Memiş’in tahminleri, mevcut fiyat seviyelerinden çok da uzakta değil. Yazım sırasında değerli metal, 767 lira seviyelerinden el değiştiriyor. Ancak, uzmanın 2022 yılı için genel olarak 1.450 liraya kadar yükseliş yaşanabileceğini öngördüğünü belirtmek lazım.

Öte yandan, kripto para piyasasına yönelik öngörülerine gelindiğinde uzman, Fed toplantısına dikkat çekti ve ABD Merkez Bankası’nın kararlarının ardından fiyatların yükseliş yaşayabileceğini söyledi. Fed toplantısının ardından BTC’nin, geçtiğimiz hafta kaybettiği 40.000 dolar seviyelerine geri dönebileceğini; bu seviyelerde atak yapılabileceğini düşünüyor. Bunun yanı sıra Türkiye’deki kripto para piyasası düzenlemelerini pozitif bir şekilde değerlendiren Memiş, “Türkiye’nin yasakçı bir tutumun aksine” tüm dünyayı şaşırtacak sürpriz bir karar gelebileceğini düşünüyor. Uzman, son olarak, kazanç olan yerden her zaman vergi alındığını, bu alanda da vergilendirmenin söz konusu olacağına dikkat çekerken yüzde 40’lık vergi iddialarını “kulaktan dolma bilgiler” olarak nitelendirdi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.