Yatırımcılar Kredi Çekip, Bu Altcoin’lerden Alıyor!

Yatırımcılar Kredi Çekip, Bu Altcoin’lerden Alıyor!

DebtHammer tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, ABD’deki bireysel yatırımcıların altcoin satın almak için kredi çektiğini ve faturalarını ödemediğini gösteriyor.

ABD’li yatırımcıların neredeyse dörtte biri kripto satın almak için kredi kullandı

DebtHammer tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, ABD’deki çok sayıda bireysel yatırımcı kripto para satın almak için genellikle fahiş faiz oranlarıyla kredi aldı. Bu tür yatırımcıların yarısından fazlası para şuan zararda. DebtHammer, kripto yatırım alışkanlıklarını ve zaten borçlu ülkeyi nasıl etkilediklerini öğrenmek için ABD’de 1.500’den fazla kişiyle anket yaptı.

Altcoin yatırımları için kredi tercihi

Anket, kripto yatırımcılarının %21’den fazlası kripto yatırımlarını ödemek için kredi kullandığını gösteriyor. Kişisel krediler, yatırımcılar arasında en popüler seçenek gibi görünüyor. Katılımcılardan %15’inden fazlası kripto alımlarını finanse etmek için kredi kullanıyor. Birçoğu ayrıca kripto almak için maaş günü kredileri, tapu kredileri, ipotek refinansmanları, ev sermayesi kredileri ve hatta kalan öğrenci kredisi fonlarını kullandı.

Maaş günü kredisi kullanan yaklaşık 10 yatırımcıdan 1’i bunu kripto para satın almak için kullandı. Ankete göre, çoğu kriptoya yatırım yapmak için 500 ila 1000 dolar arasında borç aldı. Bununla birlikte, DebtHammer’daki araştırmacılar, borç alınan küçük miktara rağmen bunların riskli satın alımlar olduğunu kaydetti. Çünkü maaş günü kredileri ortalama %400 APR civarında.

Kredi ile altcoin satın alan yatırımcıların %15’den fazlası iflası eşiğinde

Kripto satın almak için kredi kullanan bireysel yatırımcılar, satın alımlarının her zaman verimli olmadığını söylüyor. Ankete katılanların yaklaşık %19’u kripto yatırımları nedeniyle en az bir faturayı ödemekte zorlanıyor. Diğerleri yaklaşık %15’i tahliye, haciz veya arabaya el konulmasından endişe ettiklerini söylüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.