Yatırım Uzmanı: Bitcoin 1.000 Dolara Gidiyor! Bunlardan Alın

Yatırım Uzmanı: Bitcoin 1.000 Dolara Gidiyor! Bunlardan Alın

Zengin Baba Yoksul Baba serisinin en çok satan yazarı Robert Kiyosaki’ye göre, S&P 500 yıl içinde değerinin yüzde 18’ini kaybetti ve daha da kötüye gidecek. Kiyosaki, yatırımcıların portföylerini ‘tarihin en büyük çöküşü’ ortaya çıkarken altın, gümüş ve hayvancılık gibi ‘sabit varlıklar’ ile korumalarını öneriyor. Ayrıca, Bitcoin (BTC) 1.000 dolara düşerse kamyonu yedekleyeceğini söylüyor.

“Cevabım her zaman daha fazla altın ve gümüş almaktır”

Robert Kiyosaki, “hisse senedi, bono veya dolar gibi basılabilen herhangi bir şey istemiyorum”, diyor. Kendisinin, bir hardcore altın, gümüş, petrol ve yiyecek tutkunu olduğunu kaydediyor. Bu doğrultuda, “Ben hardcore bir varlık insanıyım” açıklamasını yapıyor. Ayrıca, bu varlıkların bir yatırımdan ziyade ‘sigorta’ olduğunu öne sürüyor. Ünlü yatırım uzmanı, şu açıklamayı yapıyor:

Cevabım her zaman daha fazla altın ve gümüş almaktır. Bu bir yatırım değil… Altın ve gümüşü bir nedenden dolayı alıyorum. Çünkü çöküş gelirse, dünyanın her yerinde harcamam mümkün.

“Bitcoin 1.000 dolara düşerse kamyonu yedeklerim”

Bununla birlikte Kiyosaki, Blockchain teknolojisi konusunda genel olarak çok iyimser olduğunu söylüyor. Bu kapsamda, önde gelen dijital varlık başka bir büyük çöküş görürse, buna yükleneceğini kaydediyor. Bunun için de Kiyosaki, şu ifadeleri kullanıyor:

Blockchain konusunda çok iyimserim ve yükselişe geçiyorum. Bu yüzden Bitcoin 1.000 dolara düşerse kamyonu yedeklerim. Ancak 25.000 dolara çıkarsa artık satın almayacağım.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.