Yatırım Gurusu: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin En Kötüsü Gelmedi!

Yatırım Gurusu: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin En Kötüsü Gelmedi!

Küresel ekonominin durumu ve yatırımcıları endişeleri, Bitcoin fiyatı üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Lider kripto, son aylarda çok fazla değer kaybetti ve beklentiler, en kötüsünün henüz bitmediği yönünde.

Bitcoin ve altcoin’ler daha kötüsüne hazırlanıyor

Kıdemli değer yatırımcısı Mohnish Pabrai, CNBC’ye kripto paraların sonunda “sıfıra” düşeceğini söyledi. Bitcoin boğaları, son birkaç haftadır dayansalar da, 30.000 dolar desteğini tutamadılar. Piyasa katılımcıları aylarca süren kan kaybından sonra toparlanma bekliyor. Ancak, bazı uzmanlar daha derin bir satışın ihtimal dahilinde olduğu konusunda uyarıyor.

Son açıklamaları, Mohnish Pabrai’nın kripto paraları ilk kez hedef alışı değil. Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, geçen Aralık’ta Everything Money podcast’inde konuşan ünlü yatırımcı, kripto piyasasına yeni kripto paraların hızlı bir şekilde eklenmesini tehlike olarak yorumladı. Bir zamanlar ünlü yatırımcı Warren Buffett ile bir hayır yemeğine 650.000 dolar harcayan Pabrai, o sırada kripto sektörünün aniden sıfıra ineceğini ve “birçok insanı inciteceğini” tahmin etmişti.

Warren Buffett kripto paralardan hala nefret ediyor

Yatırım gurusu Warren Buffett, değer eksikliği ve yüksek volatilite nedeniyle uzun süredir kripto paraları eleştiriyor. 91 yaşındaki milyarder yatırımcı, kısa süre önce kripto para birimlerinin değersiz olduğunu yineledi. Birde kendisine 25 dolardan piyasadaki tüm Bitcoin teklif edilse de almayacağını sözlerine ekledi.

Bu arada, Buffett’in yardımcısı ve Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger daha önce Bitcoin’in “değersiz olduğunu ve hala sıfıra gitmesinin muhtemel” olduğunu iddia etti. Buffett ve Munger’ın Bitcoin’e olan nefreti birçokları için şaşırtıcı değil. Berkshire Hathaway’in varlıklarının ve Munger’in portföyünün önemli bir kısmı, Bank of America, Wells Fargo, Visa ve Mastercard gibi kriptonun en çok bozmayı hedeflediği işletmeler gibi büyük finans kurumları ve ödeme sağlayıcılarıdır.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.