Yatırım Devi: Bu 2 Kripto Para Boğa Koşusu Başlatabilir!

Yatırım Devi: Bu 2 Kripto Para Boğa Koşusu Başlatabilir!

Kripto para piyasası sert düştü, ancak aynı hızda toparlanamadı. Yatırımcılar, jeopolitik mücadeleler, hızla yükselen enflasyon, neredeyse her sektördeki tedarik zinciri zorlukları ve daha fazlası arasında 2022’de riskli yatırımlara sırtlarını döndüler.

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, son günlerde, 500 milyon dolar piyasa değerli 81 altcoin arasından sadece bir coin %1’den fazla arttı. Aynı zamanda, 69 proje %50 veya daha fazla düştü. Peki bu acımasız piyasada hangi kripto para birimleri boğa sezonuna öncülük edecek? Analist Anders Bylund bu coin’leri öneriyor…

Boğa koşusuna hazır 2 kripto para birimi

Oyundaki ilk isim Bitcoin (BTC). Bitcoin 433 milyar dolarlık piyasa değeri ile hala piyasadaki en büyük Blockchain tabanlı değer deposudur. Bitcoin’in devasa ölçeği, tartışmasız kripto para biriminin en büyük gücü. Lider kripto, insanların finansal kurumların müdahalesi olmadan birbirlerine ödeme göndermesine izin vermek amacıyla “tamamen P2P elektronik para versiyonu” olarak oluşturuldu.

“Elektronik nakit” vizyonu aynı zamanda uzun vadede bir değer koruma sistemi anlamına gelir. ABD doları veya euro gibi fiat para birimleri, onları ihraç eden hükümetin desteğiyle istikrar sağlar. Her ulusal para birimi bu sistemi, son duraklama olan İsviçre’den bu yana kullandı. 1999’da İsviçre Frangı’nın altın rezervleriyle bağlantısını kesti.

Ancak Bitcoin, geleneksel para birimlerinin yerini almak için şimdiden yol alıyor. El Salvador, Eylül 2021’den bu yana Bitcoin’i tüm borçlar için yasal ödeme olarak kabul etti. Bunu 2022 baharında Orta Afrika Cumhuriyeti izledi. Bu iki ekonomi oldukça küçük ancak daha büyük ülkeler muhtemelen aynı şeyi takip edecekler. Sonuç olarak Bitcoin piyasası istikrar kazanıyor ve olgunlaşıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.