Yatırım Devi: Bitcoin Double-Bottom Paterni Oluşturuyor!

Yatırım Devi: Bitcoin Double-Bottom Paterni Oluşturuyor!

Fidelity Investments’ın yöneticisi Jurien Timmer, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’e yönelik yeni bir grafik modeli (pattern) tespit ettiğini söyledi. Timmer’ın tespitine göre BTC’de “çift dipli bir patern” (double-bottom) görülüyor. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Timmer, Bitcoin grafiğindeki çift dip modeline dikkat çekti

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, çift dipli bir Bitcoin modeli tespit etti. Timmer, bu modelin BTC ile alakalı hisse senetlerinde de oluştuğuna dikkat çekti. Peki, çift dip formasyonu ne anlama geliyor? Uzmanlara göre bu formasyon genellikle düşüş yaşanmadan önce bir yükseliş yaşanacağını belirtir. Ayrıca, gelecekte yaşanacak bir yükseliş trendinin başlayacağını ima eder.

Bitcoin fiyatı 34.500 dolar seviyesinin üzerinde bir taban oluşturdu. Sonuç olarak, büyük bir artış başlattı ve 38.000 dolar seviyesinin yakınında birçok engeli aştı. BTC/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 41.000 dolara yakın dirençle önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite 40.000 dolarlık bölgenin ve 55 basit hareketli ortalamanın üzerine bile tırmandı. Yazım sırasında BTC, 43.931 dolardan işlem görüyor.

Fidelity yöneticisi, Bitcoin’i Apple’a benzetmişti

Ekim ayında, Fidelity yöneticisi Bitcoin fiyatının sonunda 100.000 dolara tırmanacağını tahmin etmişti. Ayrıca geçen ay Timmer, Bitcoin’in büyüyüşünü teknoloji devi Apple’ınkiyle karşılaştırdı. Yatırım devi Fidelity’nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in son zamanlardaki düşük ve yüksek seviyelerine rağmen, kripto para biriminin Apple’a benzer bir büyüme yoluna sahip olduğunu söyledi. Timmer, Twitter hesabı aracılığıyla, odak noktasının fiyat değil Bitcoin ağı olması gerektiğini belirtirken, o zamanki son eleştirilerin “çoğunlukla boş” olduğunu vurguladı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.