Yasak Reddedildi: Kripto Para Düzenlemesi İçin Tarihler Açıklandı!

Yasak Reddedildi: Kripto Para Düzenlemesi İçin Tarihler Açıklandı!

Rus yetkililerin çoğu bir yasak yerine kripto para düzenlemelerini desteklediklerini bildiriyor. Sonuç olarak Rusya yasaklamak yerine, düzenleyici bir yol haritası izliyor. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Yasak yerine dijital varlıklar üzerindeki kısıtlamaları belirleyen bir yol haritası, Rus makamlarından destek aldı.Bu yol haritası, ülkenin merkez bankası olarak hizmet veren Rusya Merkez Bankası tarafından geçen hafta önerilen yasağa karşı çıkıyor.Rusya Merkez Bankası ise hala kripto para yasağını destekliyor.

Rusya’daki ajanslar, geçen hafta korkulduğu gibi kapsamlı bir yasaktan ziyade kripto para birimi düzenleme yol haritasından yana.

Rusya kripto para düzenlemesi için tarihleri paylaştı!

Reuters’e göre Rusya’daki yetkililer, kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini sektöre doğrudan bir yasak getirmeden kısıtlamak ve düzenlemek için bir plan ortaya koydular. Yol haritası çeşitli son tarihler belirler. Mayıs ayına kadar Rusya, eşler arası işlemler için bir uyumluluk platformuna sahip olmak istiyor. Kasım ayına kadar, Mali Eylem Görev Gücü tarafından önerilen kara para aklama karşıtı yönergeleri kullanmayı hedefliyor. Ve 2022’nin sonunda, kripto borsaları için kayıt kurallarının yürürlükte olması gerekiyor.

Belge ayrıca, ülkede faaliyet gösteren ve kripto işlemlerini ifşa etmeyen işletmeler için cezalar önermektedir. Hatta Rus vatandaşlarının tüm kripto varlık varlıklarını bildirmelerini zorunlu kılacak kadar ileri gidebilir. Yol haritasının tasarımında yer alan kurumlar tarafından tamamen benimsendiği ve Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko tarafından imzalandığı bildiriliyor.

Başkan Vladimir Putin’in önerilen yol haritasını desteklemesi bekleniyor

Başkan Vladimir Putin’in önerilen yol haritasını desteklemesi bekleniyor. Geçen hafta Putin, Rusya Merkez Bankası tarafından ortaya konan kripto para birimleri yasağına karşı çıkarak, merkez bankasının “teknolojik ilerleme yolumuza engel olmaması gerektiğini” belirtti. Ayrıca, endüstrinin düzenlendiği ve vergilendirildiği varsayıldığında, Rusya’nın güç fazlası nedeniyle kripto madenciliğinde rekabet avantajını koruyabileceğini öne sürdü.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.