Yarın Bitcoin İçin Çok Kritik Gün: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Yarın Bitcoin İçin Çok Kritik Gün: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı, 31 Mayıs’ta 32.300 dolara iten ivmeyi kaybetti, ancak kripto analisti Marcel Pechman’a göre bu haftaki opsiyonun sona ermesi, boğaların temel fiyat seviyesini yeniden yakalamasına yardımcı olabilir. Marcel Pechman’ın Bitcoin analizini okuyucularımız için hazırladık.

S&P 500 ve Bitcoin korelasyonu ne gösteriyor?

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in (BTC) en son 32.000 doların üzerinde kapanmasından bu yana yirmi üç acı verici gün geçti ve 29 ve 30 Mayıs’ta gerçekleşen %10’luk ralli, BTC fiyatı 30.000 dolara doğru geri çekilirken şu anda buharlaşıyor. 30.000 dolara geri dönüş, geleneksel varlıklarla güçlü korelasyonu teyit ediyor ve aynı dönemde S&P 500 de %0,6 geriledi.

Citi stratejisti Jamie Fahy’ye göre, zayıf şirket karları, yükselen enflasyon ve yaklaşan ABD Merkez Bankası faiz oranı artışları nedeniyle borsa üzerinde baskı oluşturabilir. Yahoo! Finance tarafından bildirildiği üzere, Citi’nin müşterilere yönelik araştırma notunda şunlar belirtiliyor:

Esasen, resesyonla ilgili endişelere rağmen, 2022/2023 için hisse başına kazanç beklentileri neredeyse hiç değişmedi.

Kısacası, yatırım bankası, şirket karlarını azaltmak için makroekonomik koşulların kötüleşmesini ve bunun da yatırımcıların borsayı daha düşük fiyatlamasına neden olmasını bekliyor. GDO’nun kurucu ortağı ve baş yatırım stratejisti Jeremy Grantham’a göre, “Oldukça hızlı bir şekilde bir tür durgunluk içinde olmalıyız ve gerçek bir zirveden elde edilen kar marjlarının düşebilecekleri uzun bir yolu var.”

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.