Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Dipleri Bekleyin!

Bitcoin fiyatı, 24 Ocak’taki çöküşünden bu yana istikrarlı bir iyileşme gösterdi ve Fundstrat’taki teknik analistler, BTC fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde pike yapmasının muhtemel olduğunu tahmin ediyor.

“Günlük kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar daha fazla zayıflık görülebilir”

Bitcoin, haftalık destek seviyesine 34.752 dolardan düştükten sonra neredeyse %18 yükseldi. Fundstrat’tan Mark Newton’a göre, fiyatlandırma modelleri, lider kripto paranın önümüzdeki aylarda yeni bir düşük seviyeye ulaşabileceğini gösteriyor. Yatırımcıları uyaran Mark Newton, “İki haftalık bu küçük sıçrama, yeni bir orta vadeli rallinin başlamasını beklemek için hala erken olabilir” yorumunu yapıyor.

Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkmasının, boğalara dikkat etmek için önemli bir teknik seviye olacağını belirten Mark Newton, 35.511 dolar fiyat seviyesinin altındaki bir düşüşün 32.950 dolarlık bir test oluşturacağını da sözlerine ekliyor:

Günlük kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar, aşağı doğru eğimli bir modelde kalır ve teknik olarak konuşursak, daha fazla zayıflığı dışlamak oldukça zor.

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Bitcoin fiyat hareketi, Ocak ayının son haftasında 33.100 dolara kadar düştüğü için tırnak yedirdi. Verilere göre, BTC’nin fiyatı 20 Ocak’tan 22 Ocak’a kadar 10.000 dolar düştü. Bitcoin neredeyse %5’lik bir düşüş gördü ve bu yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre 36.700 dolar civarında işlem görüyordu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.