Vitalik Buterin’den “Çok Önemli” Kripto Para Tahmini!

Vitalik Buterin’den “Çok Önemli” Kripto Para Tahmini!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Noah Smith ile yakın tarihli bir röportaj gerçekleştirdi. Buterin, kripto para birimi boğa piyasasının sonunda sona ereceğini bildiğini iddia ediyor. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, kripto para yorumu yaptı

Geçtiğimiz yıl, birçok kişi, yüksek fiyatların “yeni normal” olduğunu düşündü. Ancak Buterin balonun patlayacağını biliyordu. Buterin, önceki boğa piyasasının yaklaşık bir buçuk yıl sürdüğü için aşırı genişlediğini iddia ediyor. Kripto balonlarının tipik olarak dokuz aya kadar sürdüğünü kaydetti. Aynı zamanda, Kanadalı programcı, en son fiyat düzeltmesinin ciddiyetini reddetti. Bu düzeltmeyi, döngüsel dinamiklere bağladı.

Buterin’e göre, düşük kripto fiyatları kripto para piyasasındaki herhangi bir temel kusurun göstergesi değil. Ethereum kurucu ortağı, yalnızca boğa piyasasında başarılı olabilen sürdürülemez bir iş modelinin bir örneği olarak, bu yılın başlarında patlayan popüler bir Blockchain projesi olan Terra adını verdi. ETH fiyatı da rekor zirvesinden yüzde 67,44 düştü ve birleştirme yükseltmesinden önce toparlanmaya çalışıyor.

Kriptolar “finansal Linux” mu olacak?

Buterin, Bitcoin’in volatilitesinin uzun vadede önemli ölçüde düşeceğine inanıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi sektörünün ana akım meşruiyet kazanıp kazanmayacağını görmeye devam edeceğiz. Bu nedenle kripto para biriminin hangi fiyat aralığına yerleşmeyi başaracağı hala açık değil. Kanadalı programcı, değer saklama gibi birkaç niş sektörde başarılı olmayı başarırsa ve “finans Linux” haline gelirse, kriptonun 20 yıl sonra ortadan kalkması olasılığının düşük olduğunu söylüyor. Aynı zamanda, “dünyayı ele geçirme olasılığının” da düşük olacağına inanmakta.

Bu sırada, Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi Buterin, bir kitap yayınlama gayesini paylaştı. Vitalik Buterin, son 10 yıldaki yazılarının bir derlemesi olan Proof of Stake’in yakında piyasaya sürüleceğini aktardı. Böylece bu yılın kripto ile ilgili en çok satanı için yarışa katılıyor. Buterin, 27 Eylül’de kitabın hem fiziksel hem de dijital kitap olarak yayınlanacağını tweetledi. Yazar, kitaptan elde ettiği gelirin tamamının Gitcoin Hibeleri aracılığıyla açık kaynaklı kamu mallarını desteklemek olduğunu söyledi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.