Veriler Geldi: Bu 11 Altcoin’den Tek Günde Yüzmilyonlar Silindi!

Veriler Geldi: Bu 11 Altcoin’den Tek Günde Yüzmilyonlar Silindi!

Bitcoin ve altcoin piyasasında, Bitcoin (BTC) geçtiğimiz gün boyunca 40.000 doların altında işlem gördüğü için, 24 saat içinde bir milyar dolarlık değerin üzerinde tasfiye gerçekleşti. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin piyasasında sert tasfiyeler gerçekleşti

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, aşırı fiyat dalgalanmalarına eğilimli yüksek riskli yatırımlar olarak bilinir. Ancak bu volatilite onları düzenleyiciler için bir endişe haline getirirken, aynı zamanda yatırımcılara, özellikle hisse senetleri ve emtialar gibi geleneksel varlık sınıflarıyla karşılaştırıldığında, önemli kârlar elde etme fırsatı sunuyor.

Ancak bazen, bunun tam tersi de yaşanabiliyor. Kripto paraların yükseleceğine dair bahse girerek long pozisyon açan traderlar, sert fiyat düşüşlerinin yaşanmasıyla ters köşe olup tasfiye ile karşı karşıya kalıyor. Watcher Guru tarafından paylaşılan aşağıdaki listede, son 24 saat içerisinde gerçekleşen en büyük tasfiyeler yer alıyor. Birinci sırada en büyük kripto para birimi Bitcoin yer alırken, ikinci sırada lider altcoin Ethereum yer alıyor.

Bitcoin (BTC): 380 milyon dolarEthereum (ETH): 273 milyon dolarSolana (SOL): 33.5 milyon dolarPolkadot (DOT): 20.55 milyon dolarXRP: 15 milyon dolarCardano (ADA): 16.63 milyon dolarTerra (LUNA): 19.27 milyon dolarBinance Coin (BNB): 19.26 milyon dolarDogecoin (DOGE): 14.89 milyon dolarPolygon (MATIC): 8.89 milyon dolarThe Sandbox (SAND): 8.09 milyon dolarDecentraland (MANA): 6 milyon dolar

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.