Veriler Çıktı: Bitcoin Çöküşünün Arkasında Bu Eller Var!

Veriler Çıktı: Bitcoin Çöküşünün Arkasında Bu Eller Var!

On-chain veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin (BTC) madenci çıkışları son zamanlarda yükseldi. Bu arada BTC fiyatı Pazartesi günü çok sert bir şekilde düştü. Uzmanlara göre bu iki husus birlikte ele alındığında BTC madencilerinin, lider kripto fiyatını 42 bin doların altına çeken son satışlarda rolü olduğu anlamına geliyor.

Madenci çıkışları, Bitcoin çöküşünden önce hızlandı

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analist, BTC madencilerinin, 42 bin dolara düşüşün arkasındaki satıcılardan biri olduğunu paylaştı. Buradaki ilgili gösterge, tüm madencilerin cüzdanlarından çıkan toplam Bitcoin miktarını ölçen “madenci çıkışı”.

Bu metriğin değeri arttığında, madencilerin şu anda cüzdanlarından çok sayıda kripto para çıkardığı anlamına geliyor. Uzmanlara göre böyle bir eğilim, bu orijinal balinalardan bir damping işareti olabileceğinden, kripto fiyatı için düşüşe neden olabilir. Öte yandan uzmanlar, bu çıkışların düşük değerlerinin madencilerden normal veya sağlıklı bir satış miktarına işaret ettiğini ve bu eğilim sürdürüldüğünde Bitcoin fiyatının yükseliş gösterebileceğini belirtiyor.

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin madenci çıkışları, son haftalarda, satıştan hemen önce ani artışlar göstermiş gibi görünüyor. Bu durum, madencilerin son zamanlarda düşüşte bir rol oynamış olabileceğini ve lider kriptonun fiyatını 42 bin dolar seviyesinin altına düşürdüğünü gösteriyor.

Bunun gibi bir eğilim, grafikte niceliğin işaret ettiği gibi, geçtiğimiz birkaç ay içinde birkaç kez gözlemlendi. Şu anda, Bitcoin madencilerinin sakinleşip sakinleşmediği veya önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla satışın gelip gelmeyeceği belli değil.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.