VanEck’ten Rekor Altın ve Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeler Geliyor

VanEck’ten Rekor Altın ve Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeler Geliyor

Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı, bazı ekonomistlerin jeopolitik manzarada geri dönülmez değişimler yaşandığını iddia etmesine neden oldu. Bu sırada VanEck’teki fon yöneticileri, ülkeler varlıklarını çeşitlendirmeye çalışırken bu yeni ortamın finansal piyasaları ve rezerv para birimlerinin yapısını nasıl etkileyeceğini inceledi. Mevcut eğilimi aşırı bir sonuca götüren son raporun yazarları Natalia Gurushina ve Eric Fine, Bitcoin ve altın için önemli bir yükseliş görüyor. İşte detaylar…

VanEck raporunda altın ve Bitcoin için yükselişe dikkat çekildi

Analist raporlarında, “Sonuç olarak, altın ve Bitcoin için yukarı yönlü potansiyel dramatik. Özellikle, altın fiyatlarının ons başına yaklaşık 31.000 dolar ve potansiyel Bitcoin fiyatlarının coin başına yaklaşık 1.300.000 dolar olduğunu tahmin ediliyor. Kıymetli metaller orijinal rezerv varlıktır, ancak kripto para birimleri olası bir ekleme/değişim/kısımdır,” ifadeleri kullanılıyor. Gurushina ve Fine, yakın tarihte ilk kez bir dünya gücüne önemli ekonomik yaptırımların uygulandığını kaydetti.

Analistler, “Büyük bir şey oldu ve etkisini ölçmeye çalışıyoruz” dedi. “Çin, Rusya ile ekonomik savaşında ‘nükleer’ hale gelen ABD/Euro Bölgesi/Japonya’yı izliyor ve görüyor. Paranın geleceğiyle ilgili ‘hikayeler’ ilginç, ancak bunun potansiyel olarak yeni bir paradigma olduğu kabul edilirse, bir girişimdi,” ifadelerini kullanıyor.

Altına yönelik “pratik fiyat hedefi”: 3.100 dolar!

VanEck, mevcut altın rezervlerini küresel para arzı M0 ve M2 ile karşılaştırarak altın ve Bitcoin fiyat senaryolarını geliştirdi. Varlık yönetimi firması, elinde altın tutmayan çok sayıda merkez bankası olduğunu kaydetti. Örneğin, Japonya’da altının zımni fiyatı yaklaşık 200.000 dolar olacaktır. Birleşik Krallık için zımni altın fiyatı 133.000 dolardan fazla olacaktır. Analistler, “Ülke bazında Japonya listelerin dışında. Çok parası ve çok az altını var” dedi.

Küresel M0 para arzına dayalı aynı hesaplamaları kullanan VanEck, 1,3 milyon dolarlık aşırı bir Bitcoin fiyatı görüyor. Aynı zamanda, küresel M2 para arzına dayalı hesaplamalar kullanılarak, fiyat 4,8 milyon dolara sıçramaktadır. VanEck, Bitcoin’in altından önemli ölçüde daha fazla yükselişe sahip olmasına rağmen, merkez bankalarının muhtemelen değerli metali kripto para birimine tercih edeceğini söyledi. Analistler, ons başına 3.100 dolarlık pratik fiyat hedefleri olduğunu söyleyerek raporlarını sonlandırıyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.