Uzmanlar Konuştu: Biden’ın Kripto Para Kararnamesi Ne Getiriyor?

Uzmanlar Konuştu: Biden’ın Kripto Para Kararnamesi Ne Getiriyor?

ABD Başkanı Joe Biden’in kripto para birimleriyle ilgili yürütme emri etrafındaki ilk heyecanın bir kısmı azaldıkça Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bugün düşüşe geçti. Uzun süredir konuşulan kripto kararnamesi, Başkan Biden tarafından 9 Mart’ta imzalandı. Bazı tanınan kripto destekçileri ve uzmanları, Biden’in yürütme emrini överken, diğerleri kararnameyi “savunma amaçlı” olarak nitelendiriyor.

Biden’ın kripto para kararnamesine uzmanlar nasıl tepki verdi?

Çarşamba günü, Bitcoin güne yaklaşık 38.744 dolardan başladıktan sonra 42.577 dolara yükseldi. Kripto para birimleriyle ilgili kararname etrafındaki hype söndükçe Bitcoin ve altcoin’ler çift haneli değer kaybetmek kaçamadı. Bazı yüksek profilli kripto destekçileri, ABD hükümetinin bu kararını destekliyor. Gemini borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, aşağıdaki tweet ile bunu bir “dönüm noktası” olarak nitelendirdi.

Kripto borsası Luno’da kurumsal gelişim ve uluslararası başkan yardımcısı Vijay Ayyar, yürütme emrinin “genel olarak daha olumlu veya tarafsız” olduğunu söyledi. Bitcoin’in bu seviyelerde uzun süre kalamayacağı, Ayyar’ın beklentileri arasındaydı:

Piyasa açıklamaya olumlu tepki verirken, Bitcoin’in momentumu 42.000 dolar direncini aşacak kadar güçlü değildi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.