Uzmanlar: Bitcoin Kışını Unutun! Kripto Buz Çağı Geliyor

Uzmanlar: Bitcoin Kışını Unutun! Kripto Buz Çağı Geliyor

Kripto piyasası sıcaklığını kaybediyor. Bitcoin, Kasım ayındaki 69.000 dolara yakın zirvesinden çarpıcı bir şekilde düştü ve Cuma günü 38.000 doların altına altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Bazı yatırımcılar, piyasanın bir “kripto kışına” girmesinden endişe duyuyor. Kriptoks.com olarak analistlerin beklentilerini aktarıyoruz.

Fed para politikasını aniden sıkılaştırıyor

Invesco’nun küresel varlık tahsisi araştırması başkanı Paul Jackson, kripto fiyatların yıllarca düşük kaldığı ve birçok yatırımcının ilgisini kaybettiği bir “buz çağı”na doğru ilerlediğini düşünüyor. Bu sadece Fed politikası değil. Birçok potansiyel yatırımcının, kripto para teknolojisinin sağlamlığı ve endüstri gelişimini engelleyebilecek düzenlemeler hakkında şüpheleri var.

Geçen yılın başlarında, “Bond King” Jeff Gundlach, Bitcoin’in koronavirüs pandemisi sırasında Fed ve ABD hükümetinden gelen “torrent” para tarafından en çok desteklenen “teşvik edici varlık” olduğunu düşündüğünü söyledi. Ancak bir yıldan kısa bir süre sonra, Fed yükselen enflasyonla mücadele ederken musluğunu kapatıyor. Piyasalar şimdi 2022’de dört faiz artışı bekliyor. Ancak Invesco’dan Jackson, tahvil getirilerinin önemli ölçüde artması nedeniyle daha fazla acı olacağını söylüyor:

Merkez bankaları ve hükümetler bu piyasaları canlandırmada rol oynadı ve bu politikalar tersine döndükçe, onları depresyona sokmada bir rol oynayacaklarını düşünüyorum.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.