Uzmanlar: Bitcoin Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görecek!

Bitcoin ve altcoin’ler mevcut çöküşten çıkmakta zorlanıyor. Son birkaç haftadır, tüm kripto piyasasının yaklaşık %45’ine hakim olan Bitcoin’in (BTC) fiyatı kırmızıda kaldı. Peki, BTC ve altcoin fiyatları bu hafta toparlanacak mı? İşte uzmanların tahminleri…

Bu hafta Bitcoin’de hangi seviyeler önemli?

İlginç bir şekilde, küresel kripto ve borsalar arasındaki yüksek korelasyon, mevcut gerilemenin ortasında belirgin hale geliyor. Yazım sırasında, haftaya 30.000 doların başlayan BTC, aynı zamanda art arda 8. haftalık kapanışını kırmızıyla işaret ediyor. Vauld CEO’su ve Kurucu Ortağı Darshan Bathija, FE Online’a verdiği demeçte, bu durumu şöyle yorumluyor:

Ardışık 8 hafta boyunca Dow Jones ortalaması düştü; bununla birlikte ana endeksler de düşüş eğilimindeydi. S&P 500 düşerken, kripto piyasalarıyla yüksek korelasyonu açıktı. 

Uzmanlar Bitcoin hakkında neler söylüyor?

Bitcoin fiyatı son 24 saatte hafif yükselişte. Son 10 gün içinde yatay işlem gördü ve yaklaşık 30.000 dolar seviyesinde konsolide oldu. Yatırımcılar mevcut enflasyonist koşullar altında görünüşte daha riskli varlıklardan uzaklaşırken, Bitcoin ihtişamlı günlerine yükselmeyi zor bulabilir. Mudrex’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Edul Patel söyle yorumluyor:

Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık %3 yükselmiş olsa da, 30.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı deneyemedi. BTC geçen hafta yatay işlem gördü ve desteğinin üzerine çıkmak için mücadele etti

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.