Uzmandan Bomba Altın ve Bitcoin Tahmini: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Uzmandan Bomba Altın ve Bitcoin Tahmini: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Rusya ve Ukrayna arasında savaş çıkacağına yönelik beklentiler, geçtiğimiz günlerde altın fiyatında yukarı yönlü bir hamle yaşanmasına sebep oldu. Bunun sonucunda ons altın 1.870 dolar, gram altın ise 800 liranın üzerine tırmanmayı başardı. Bu sırada Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yatay işlem görüyor. Peki, bu varlıkların sıradaki hamlesi ne olacak? Kriptoks.com olarak uzman Tuna Kaya’nın yorumlarını aktarıyoruz…

Tuna Kaya, altın yorumuyla gündeme geldi

Tuna Kaya, altın ve kripto para yatırımcılarına yönelik uyarılarda bulundu. Öncelikle altın yorumlarına bakıldığında Kaya, altının “uyuyan dev” olduğunu öne sürüyor. Kaya’ya göre ons altın, 2023 yılında 3.000 dolar seviyesini görebilir. Bu, mevcut seviyesinin neredeyse 1.5 katına denk geliyor. Kaya, gram altının ise ons altındaki yükselişle beraber 2.500 ila 3.000 lira aralığına yerleşebileceğini söyledi. Bu yükselişte dolar/TL kurundaki değişimin de dikkate alınacağını belirtti. Sonuç olarak, yatırımcıların altınlarına sıkı sıkı sarılması gerektiğini söylüyor.

Kripto para tahminleri ne yönde?

Tuna, kripto para alanına gelindiğinde, 2021 yılı boyunca özellikle kurumlar tarafından benimsenmenin arttığına dikkat çekti. Bu büyük yatırımcıların alımına veya satımına bağlı olarak kripto paralarda da düşüş veya yükselişler yaşandığını söyledi. Bu sırada, kripto para alanının küresel çapta kendini ispat etmeye başladığını söylüyor ve bunun “para girişi ve hacim” sağlanması sebebiyle olumlu bir şey olduğunu düşünüyor.

Yatırım açısından bakıldığında Kaya, 2022’nin geçiş dönemi olduğuna inandığını söyleyerek yatırımcıların sepet yapmasını ve paralarının yüzde 25’ini nakitte tutmasını önerdi. Kârlı varlıklardan çıkıp nakit varlıkların artırılması olasılığına da değindi. İlerde alım için iyi fırsatlar olacağını düşünüyor. Son olarak, Bitcoin’de 41.000 dolar seviyesinin önemine ve bu seviyenin daha büyük düşüşlerden koruyacağına değindi. 41.000 doların kaybedilmesi durumunda 33.000 doların gündeme geleceğini belirtiyor. Yukarı yönü bakıldığında 44.500 doların önemli olduğunu, bunun aşılması durumunda 52.000 doların görülebileceğini söylüyor. BTC’nin 52.000 dolara gelmediği sürece rölanti hareketlere devam edeceğini öne sürüyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.