Uzmandan Altın ve Metaverse Tavsiyeleri: Bunlardan Alın!

Uzmandan Altın ve Metaverse Tavsiyeleri: Bunlardan Alın!

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, piyasaya yönelik yeni yorumlarıyla gündeme geldi. Kurtoğlu, insanların elindeki araziyi asla satmaması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca altın tavsiyesinde de bulunuyor. Ancak, metaverse gibi bazı şeylere asla yatırım yapılmaması gerektiğini iddia ediyor. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Uzmandan olumsuz kripto para ve metaverse yorumları: Altın ve topraktan vazgeçmeyelim

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, piyasaya ve yatırım araçlarına yönelik yeni görüşlerini aktardı. Bu sırada, 2021’in sonlarında Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ile ivme kazanan metaverse alanına da değindi. Kurtoğlu, insanların paralarını altına ve toprağa yatırması gerektiğini kaydederken metaverse’ten uzak durulmasını tavsiye ediyor.

Kurtoğlu, “Metaverse’ü insanlara kakalıyorlar,” diyerek Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Jeff Bezos gibi zenginlerin Hawaii’den toprak ve arazi satın aldığına dikkat çekiyor. Bu nedenle vatandaşlara, “İmkanınız varsa altın, toprak alın ve bunları ve arazini satmayın. Tarım arazileri bir işe yaramıyor diyerek satmayın,” ifadelerini kullanıyor. Öte yandan devletlerin tedbir aldığına işaret ederek kripto paraların hiçbirine para yatırılmaması gerektiğini belirten Kurtoğlu, “ben sağlamcıyım, toprak ve altından vazgeçmeyelim” diyor.

Metaverse oldukça yeni bir kavram ve pek çok insan, tanımı üzerinde belli bir mutabakata varmış değil. Ayrıca elle tutulur bir şey olmadığından pek çok insanın kafasını karıştırıyor. Kurtoğlu ve bazı isimler bu alan hakkında olumsuz düşünürken, başka uzmanlar metaverse’ün gelecek olduğunu öne sürüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.