Uzman Uyardı: Gözünüz Hafta İçinde Bu 4 Altcoin’de Olsun!

Uzman Uyardı: Gözünüz Hafta İçinde Bu 4 Altcoin’de Olsun!

Küresel kripto piyasası değeri hala 1 trilyon doların altında işlem görüyor. Ancak, bugün Asya seansının erken işlem saatlerinde piyasada bir miktar iyimserlik de gördü. Küresel kripto piyasası değeri, son güne göre %8,97 artış kaydederek 899,00 milyar dolara yükseldi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte %9,81 artış kaydederek 20,379 dolardan işlem gördü. BTC ile paralel olarak, Ethereum, Solana, Litecoin ve Ethereum Classic gibi altcoin projeleri kısa vadede iyi kazançlar elde etti. Görünüşe göre ETH, SOL, LTC ve ETC gibi altcoin’ler önümüzdeki hafta izlenmeye değer olabilir.

Bitcoin (BTC)

18 Haziran’da Bitcoin fiyatı 20.000 doların altına düştü. Bu seviye, tarihi bir uzun vadeli destek görevi gördü. 20.000 dolar işareti, BTC’nin 2017 yılında bu fiyat aralığında tüm zamanların en yüksek seviyesini yaptığı son döngüydü. Bitcoin’in fiyat düşüşü, daha büyük piyasa düzeltmesiyle birlikte geldi. Bu da çoğu altcoin projesinin negatif bölgede ticaret yapmasına neden oldu. Böylece Bitcoin’in fiyatı, Aralık 2020’den bu yana en düşük fiyat seviyesine düşmüş oldu. Yazım sırasında, BTC 24 saatlik pencerede %9.81 artış kaydederek 20,379 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, marjinal bir şekilde yukarı çıkmadan önce 18.926 dolar seviyelerini test etti.

Fiyat açısından bakıldığında, BTC’nin mevcut kısa vadeli yörüngesi, fiyatın çok önemli 20.000 dolarlık psikolojik desteğin üzerine çıkması nedeniyle boğaları destekliyor. BTC’nin 20.000 doların altındaki son geri çekilmesi, fiyatın önceki döngüsünün en yüksek seviyelerinin altına düşmediği konusundaki piyasa teorisini çürüttü. Son döngü ATH teorisi, 2018 düşüşü sırasında doğruydu. Ancak şimdiki mevcut döngü için gerçekleşmedi. Kısa vadeli göreli güç endeksi (RSI) önemli bir toparlanma kaydediyor. Bununla birlikte, aynı toparlanma alıcılar tarafında da kendini gösterdi. Piyasadaki daha yüksek satın alma baskısının, yakın vadede kazançlar için BTC’yi körüklemesi muhtemel. Ancak teknik grafiklere göre, boğalar kontrolü ele almadıkça yükseliş sınırlı olacak. Sonuç olarak, en iyi kripto para biriminin fiyat hareketi önümüzdeki hafta izlemek için çok önemli. Bunun nedeni ise, daha büyük pazarın yörüngesini yönlendiriyor olması.

Lider altcoin: Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum (ETH), günlük grafikte %20’ye yakın kazanç kaydetti. Böylece, yazım sırasında ilk 20 kripto para arasında en çok kazananlardan biri oldu. Yine de büyük resimde, ETH’nin fiyat tablosu pek hoş görünmüyor. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH, hâlâ tüm zamanların en yüksek seviyesinden %76,49 aşağıda işlem görüyor. Ancak altcoin, son 24 saat içinde, çok önemli 1000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Boğalar ETH’yi 1200 doların üzerine çıkarırsa, daha düşük seviyelerden bir toparlanma mümkün. Kripto paranın RSI göstergesi, satın alma baskısında bir artış gösteriyor. Ayrıca ETH fiyatı şu anda 1.131 dolarda işlem görüyor.

Solana (SOL)

BTC’nin fiyat artışına paralel olarak, altcoin projeleri de kısa vadede iyi bir fiyat toparlanması gördü. Solana’nın dört saatlik fiyat grafiği, varlığın toparlanmasını 30 doların üzerinde gösterdi. Yakın vadede alıcılar, SOL’u 35 dolar işaretinin üzerine ve ardından 40 dolar direncinin üzerine çıkarması mümkün. Böyle bir durumda, altcoin için bir toparlanma teyit edilecektir. Bununla birlikte, piyasa büyük ölçüde oynak görünüyordu. Ancak BTC’nin fiyat hareketine bağlı olarak kısa vadede her iki yönde de bir fiyat artışı görülmesi muhtemel.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.