Uzman Tarih de Verdi: Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!

Uzman Tarih de Verdi: Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!

Dünya Bankası, 2022’de altın fiyatı için %3 artış beklerken, Rusya merkez bankasının büyük miktarlarda emtia boşaltmaya karar vermesi durumunda sarı metal fiyatının keskin bir şekilde düşebileceği konusunda uyarıyor. Değerli metal endüstrisinin 40 yıllık bir emektarı değerli metale ilişkin görüşlerini paylaşıyor.

Altın fiyatı için önemli bir faktör: Rusya

Mart ayı başında altının fiyatı 2.000 doları aştıktan sonra, yeni bir Dünya Bankası raporu şimdi emtia değerinin 2022’de sadece %3 artacağını tahmin ediyor. Ancak banka, gıda ve ham petrol gibi emtia fiyatlarının 2022’nin büyük bölümünde yüksek kalmasını beklediğini söylüyor.

Bazı altın destekçileri, metalin fiyatının büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin etse de, Dünya Bankası raporunda bunun yerine 2023’te olası bir keskin fiyat düşüşü bekliyor. Banka, fiyatı aşağı çekecek olası bir faktör olarak Rusya tarafından büyük miktarlarda altının boşaltılması olasılığına işaret ediyor.

Rapora göre, küresel finans sisteminden kopmuş olan Rusya, fon sağlamanın bir yolu olarak büyük miktarlarda altın satmaya başvurduğunda, ortaya çıkan arz bolluğu emtia fiyatının düşmesine neden olacak.

Bu arada, bazı raporlar Rusya’nın para birimini altınla destekleme olasılığını düşündüğünü öne sürüyor. Bunun ne zaman gerçekleşeceği henüz belli olmasa da, büyük bir ülkenin para birimini altınla destekleme olasılığı, emtia fiyatının muhtemelen daha da artmasına neden olabilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.