Uzman SHIB, DOGE, BTC ve Altın İçin Bomba Tahminler Yaptı!

Uzman SHIB, DOGE, BTC ve Altın İçin Bomba Tahminler Yaptı!

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından yatırımcıların güvenli liman varlıklarına yönelmesiyle asıl değer kaybını yaşayan kripto para birimleri, bir süredir yatay ilerliyor. Yatırımcıalr bugün açıklanacak olan TCMB faiz kararını beklerken geçtiğimiz gün ABD’de enflasyon rakamlarının yeni bir rekor kırması gündemdeydi. Peki, sırada neler var? Piyasa uzmanı Tuna Kaya, Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altın için tahminlerini paylaştı.

SHIB, BTC: Neler bekleniyor?

Uzman Tuna Kaya, Bitcoin’in 40.000 dolar seviyelerinde fazlaca oyalanmasının arkasındaki sebebin, piyasaların belirli bir yön tutturamamasından kaynaklandığını söyledi. Ancak bunun kötü bir olay olduğunu düşünmüyor ve Bitcoin ne kadar oyalanırsa, o kadar büyük bir atak yapacağını savunuyor. Mevcut 41.436 dolarlık seviyenin “alım seviyesi” olduğunu belirten uzman, BTC’nin Haziran ayında 73.000 dolara yükseleceğine dair beklentisini sürdürdüğünü belirtti.

Öte yandan Shiba Inu (SHIB) fiyatında yaşanan yükselişi değerlendiren Tuna Kaya, SHIB’in ataklarına devam edeceğini ve hatta “fiyatından bir sıfırı atabileceğini” iddia etti. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Shiba Inu, ticaret platformu Robinhood’da listelenmesinin ardından yükseliş yaşadı. Bu yükseliş, dün sabah saatlerinde SHIB: The Metaverse isimli metaverse’ünde ilk arazi satın alımlarının başlamasıyla sürdü. Kaya, SHIB’e yönelik aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Metaverse’de arsa satışları Shiba üzerinden yapılmaya başlandı. Bunun etkisini gördük. Shiba’da ataklar olacak, bir sıfır atabilir. Bu durum, yıl içinde gerçekleşebilir. Yine de yatırımcılar bu tür yapılara çok yatırım yapmasınlar, sepet yapsınlar. 

Ethereum Dogecoin ve altın beklentileri ne yönde?

Analist, piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum için de yorumlarını aktardı. ETH’nin BTC’ye paralel hareket ettiğini söyleyen Kaya’ya göre ETH’deki yükseliş daha canlı olacak ve Haziran’a doğru ivmesi artacak. Uzman, 6.000-6.5000 doların görülebileceğini düşünüyor. Dogecoin’de ise Elon Musk’ın DOGE ilgisine dikkat çekerek yukarı yönlü hareketlerin sürdürülebileceğini söylüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.