Uzman: O 2 Kripto Para Hariç Bunlardan Uzak Durun!

Uzman: O 2 Kripto Para Hariç Bunlardan Uzak Durun!

Kripto para piyasasıyla 8 yaşında tanışan ve şu anda 19 yaşında olan genç bir yatırımcı, gençlerin kaçınması gereken 3 yatırım stratejisini paylaşıyor.

Genç yatırımcının işe başlayış öyküsü

Jack Rosenthal 8 yaşındayken, büyükbabası ona bir yatırım portföyü başlatması için 5.000 dolar hediye etti. Jack Rosenthal, yatırım işine nasıl girdiğine ilişkin olarak şunları söylüyor:

Bana dikkat etmem için birkaç hisse verdi, ama ben daha küçük bir çocuktum. Havalı olduğunu düşündüğüm şirketleri satın almak istedim, ancak ölçümlere dayanarak satın almak iyi olmayabilir. O zamandan beri, bana söylediklerini dinledim ve kendi stratejilerimi geliştirmeye başladım.

Bir genç olarak, diğer çocuklar spor yaparken veya yarı zamanlı işlerde çalışırken, Rosenthal yerel bir lisede bir yatırım kulübü kurdu ve bölgedeki diğer gençler yatırıma başlamak için 1.000 dolar getirdi. Rosenthal, bu konu hakkında şu açıklamayı yapıyor:

Üçüncü yılında yaklaşık 40 üyemiz vardı. Üçüncü yılın bitiminden sonra, gerçekten genişlemek ve yapabildiğim en büyük hale getirmek istedim. Ve onu 40 üyeden 90 üyeye çıkardık. Bu da bizi bildiğim kadarıyla var olan en büyük genç yatırım kulübü haline getirdi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.