Uzman: Bitcoin, Ethereum Değil! Bu 3 Altcoin Yatırımlık

Uzman: Bitcoin, Ethereum Değil! Bu 3 Altcoin Yatırımlık

Token Metrics’teki araştırma direktörü, en sevdiği 3 altcoin’i paylaşıyor ve neden Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’nin yukarı yönlü sınırlı olduğu ve artık en iyi kripto yatırımları olmadığını açıklıyor.

“Bitcoin ve Ethereum kendi başarılarının kurbanı olabilir”

En büyük iki kripto para birimi, birçok kişinin gözünde son yarım yılda dijital varlıkları meşrulaştırdı. Ancak bunu yaparak üstün ağlar inşa eden yeni rakipler dalgasının temelini attılar. Token Metrics’in araştırma direktörü Mehdi Farooq, verdiği bir röportajda, ne Bitcoin ne de Ethereum (ETH)’nin yakın zamanda büyük kazançlar kaydedeceğini tahmin etmese de, her ikisinin de uzun vadede hayatta kalmalarına izin verecek boyutta bir ölçeğe ulaştığı için onlarda ayı olmadığını söylüyor.

Kriptoks.com haberlerinde de yer verildiği üzere, büyük ve küçük kriptolar çoğunlukla korkunç bir yıl geçirdi. Farooq’a göre, kontrolden çıkmış enflasyonla ilgili endişeler ve Federal Rezerv’in buna yanıt olarak faiz oranlarını hızla yükseltme kararı, kripto para piyasasını etkisi altına aldı.

Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin’in 2021’de 100.000 doları geçeceğini tahmin eden çağdaşlarının çoğunun aksine, Farooq token için fiyat hedefine kapılmadı. Kasım ayı sonlarında, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde sadece 70.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söyledi ve bu seviye neredeyse ulaştı. O zamandan beri, bugün 50.000 doların ortasından 38.300 dolara yaklaşık %30 düştü.

Beş ay sonra, Farooq’un Bitcoin hakkındaki görüşü büyük bir istisna dışında çok fazla değişmedi. Artık enflasyonu kuyruk rüzgarı yerine token için bir ters rüzgar olarak görüyor. Ancak bunun yanı sıra, Token Metrics araştırma direktörü, altcoin akranlarına kıyasla Bitcoin konusunda hala ılımlı ve önümüzdeki iki yıl içinde 40.000 ila 65.000 dolar arasında kalmasını beklediğini söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.