Usta İsim: Kripto Paralar Krizde! Bunlara Dikkat Edin

Kripto paralar için gergin ve acımasız zamanlar geçti ve kripto para yatırımcılarının duygularını kontrol altında tutmaları için zor bir zaman oldu. Sektörün piyasa değerindeki çöküşe, neredeyse bir gecede patlayan bir stablecoin olan TerraUSD (UST) öncülük etti. Ancak Bitcoin ve Ethereum da son boğa piyasasının en yüksek seviyelerinden büyük fiyat düşüşleri gördü. Bu sırada ünlü bir isim olan Deepak Chopra, piyasaya dair beklentilerini aktardı.

Deepak Chopra, kripto paralar için beklentilerini paylaştı

Son zamanlarda NFT alanına girmesiyle bilinen kültürel bir simge olan Deepak Chopra, yatırımcıların kripto piyasasının son zamanlardaki çöküşünü görmezden gelemeyeceklerini, ancak bunun ötesini görebilmeleri gerektiğini söylüyor. Chopra, “Kripto dünyası krizde, trilyonlarca dolar kaybetti. Ayı piyasasındayız,” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Şu anda kripto da dahil olmak üzere bu finansal piyasalarda uzun vadeli düşünmenin zamanı geldi. Bence oluşum, orada yaratıcı bir şekilde duran, birbirlerinin güçlü yönlerini tamamlayan ve birbirlerine yardım edebilecekleri bir tür ruhsal ve duygusal ekosisteme sahip olan ve şu anda kripto topluluğunda olan, maksimum çeşitlilikte insan olduğunda ortaya çıkıyor.

Kripto varlık sınıfı için döngüsel olarak gerçekleşen çok yıllı bir ayı piyasası olan son düşüşün bir sonraki “kripto kışını” işaret edip etmediği belli değil, ancak kripto borsalarında işlem hacimlerinin düşmesi bu yönde ilerleyebileceğimizin bir işareti. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere son kripto kışı, kripto para birimlerinin değeri düştüğü ve işten çıkarmaların yaygın olduğu 2018’den 2020 sonbaharına kadar sürdü.

Herkes her şeyi kopyalamamalı

19.000’den fazla kripto para birimi ve kripto para birimlerinin üzerine inşa edildiği temel teknoloji olan düzinelerce Blockchain platformu var. Hepsi hayatta kalamayacak ve bazı kripto endüstrisi liderleri, birçok oyuncuyu yok eden bir “yaratıcı yıkım” dönemi bekliyor. Blockchain tabanlı teknolojilerde büyük bir yatırımcı haline gelen Mark Cuban, son zamanlarda kripto çöküşünü “dotcom balonu” sırasında “internetin yaşadığı durgunluk” ile karşılaştırdı. Piyasada çok fazla taklitçi olduğunu tweetleyen Cuban, “Zaten olan şeyleri kopyalayan zincirler başarısız olacak. Her zincirde NFT’lere veya DeFi’a ihtiyacımız yok,” ifadelerini kullandı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.