Usta İsim, 2 Altcoin Piyasasına Dikkat Çekti ve Piyasayı Yorumladı!

Usta İsim, 2 Altcoin Piyasasına Dikkat Çekti ve Piyasayı Yorumladı!

Galaxy Digital’in yeni CEO yardımcısı, Google Chrome’un oluşturulmasına yardımcı oldu ve milyar dolarlık bir kripto koruyucusu kurdu. İzlediği Blockchain tabanlı 2 altcoin piyasasını paylaşıyor ve bir ‘kripto kışı’nın neden gerçekten faydalı olabileceğini açıklıyor. Biz de Kriptoks.com olarak usta ismin paylaşımlarını okuyucularımıza sunuyoruz.

Mike Belshe: Sonra Bitcoin ortaya çıktı…

Çok az girişimci, erken internetin yükselişine katkıda bulunduğunu, önde gelen bir teknoloji şirketi için anahtar yazılım geliştirdiğini ve şu anda 1 milyar doların üzerinde değere sahip bir kripto girişimi kurduğunu söyleyebilir. Mike Belshe, hem Web 2.0 hem de Web 3.0’ın kurulmasına yardımcı olan seçkin bir kripto yöneticisi grubunun parçası. Kripto firması BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, daha önce Netscape, HP ve Google’da görev aldı. Galaxy Digital, geçen yıl Belshe’nin şirketiyle 1,2 milyar dolar değerinde bir anlaşma yaptı ve BitGo’yu satın aldı. Birleşmenin bir parçası olarak Belshe, kripto yatırım firmasının yeni CEO yardımcısı olacak.

Google’dan Galaxy’ye Belshe, 2006’da Google’a katıldı ve şu anda Alphabet’in CEO’su olan Sundar Pichai ile birlikte çok gizli bir projede yazılım mühendisi olarak çalıştı. İki yıl sonra, bu proje Google Chrome web tarayıcısı olarak başlayacaktı. Belshe, şunları söylüyor:

Google’da çok eğlendim ve başka hiçbir yerde yapamadığım şeyleri yapmak zorunda kaldım. Ama kendimi her zaman yeni başlayan bir adam olarak gördüm ve sonra Bitcoin ortaya çıktı.

“Altcoin piyasası büyümek için çok daha fazla alana sahip”

2011 yılında Belshe, çok imzalı cüzdanlar sunarak kripto saklama hizmeti veren bir dijital varlık güven ve güvenlik şirketi olan BitGo’yu kurdu. Galaxy’nin firmayı satın alması, kripto endüstrisinin ilk milyar dolarlık anlaşmasıydı. “Galaxy ve BitGo, ulaşmaya çalıştığımız yer açısından çok uyumlu, ancak farklı açılardan geliyoruz” diyen Belshe, şu açıklamayı yapıyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.