Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyelerin Altına Düşmeyecek!

Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyelerin Altına Düşmeyecek!

CryptoQuant analistlerinden Ki-Young Ju, kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) fiyatının 20.000 doların altına düşmesine izin vermeyeceğini söylüyor. İşte Bitcoin’de neden hiçbir zamana 20.000 dolar göremeyeceğimizin nedeni…

Bitcoin %50 düşerken, kurumsal yatırımcılar milyon dolar harcıyor

CryptoQuant analisti Ki-Young Ju’ya göre Bitcoin’in 20.000 doların altına düşmesi “mümkün değil”. Ju’ya göre, 2020 ve 2021’i kapsayan son boğa piyasası döngüsü sırasında en büyük kripto para birimini satın alan kurumsal yatırımcılar, bunun gerçekleşmesini izin vermeyecekler. Analiste göre, ABD’nin en büyük kripto para borsasının dijital varlık saklama kolu olan Coinbase Custody, kontrol altındaki varlık miktarını 2022’nin dördüncü çeyreğinden bu yana %296 artırdı. Kurumsal müşteriler adına şu anda 1,4 milyonun üzerinde Bitcoin bulunduruyor.

Bu arada, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre Bitcoin’in kurumsal kabulü, büyük sigorta şirketleri ve varlık yöneticileri henüz partiye katılmadığı için hala erken aşamada.

BTC tekrar 32,000 doların üzerinde işlem görüyor

Bitcoin, rekor kıran dokuz haftalık kırmızı mum serisinin ardından Salı günü nihayet yeni yatırımcılarına kavuştu. Kademeli ralli şimdilik 32 bin doların üzerinde seyrediyor. Yazım sırasında, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitstamp borsasında 32.000 doların üzerinde işlem görüyor. Aynı zamanda, geçen haftadan bu yana %10’un üzerinde değer kazandı.

CryptoQuant analisti Ki-Young Ju’ya göre, Bitcoin fiyatı “döngüsel dip” seviyesine ulaşmanın eşiğinde olabilir. Kriptoks.com olarak analizlerini aktardığımız Ju, Bitcoin’in şu anda başka bir önemli birikim döneminde olduğunu ve bunu bir yükselişin izleyeceğini düşünüyor. Yine de birçok yatırımcı hala çekimser, çünkü on-chain analizler defalarca zayıf tahmin kabiliyetini gösterdi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.