Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Doğru Çökebilir!

Usta kripto analisti Benjamin Cowen, traderların bir boğa dönüşü hakkında konuşmaya başlamadan önce Bitcoin için güçlü bir teslimiyet gerekebileceğini söylüyor.

Analist, Bitcoin için dipleri işaret ediyor!

Benjamin Cowen, daha önce Bitcoin’in boğa koşusunun bir sonraki ayağını beslemek için bir teslimiyet tahmininde bulunduğunu, ancak aradığını hiçbir zaman gerçekten elde edemediğini söylüyor. BTC üçüncü kez 40.000 dolar seviyesinin altına düşerken, analist şimdi potansiyel bir kapitülasyonun nasıl görüneceğine bakıyor.

Analist, BTC’yi on yıllık büyüme yörüngesinde destekte tutan en önemli uzun vadeli hareketli ortalamalardan üçüne işaret ediyor ve 100 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) altına bir düşüşün tarihsel olarak boğalar için birincil fırsat olduğunu belirtiyor:

Bu gerçekçi senaryolardan biri, geçmişte destek olarak tuttuğumuz bazı uzun vadeli hareketli ortalamalara bakmak olabilir. 200 haftanız var… Ayrıca 300 haftanız var ve sonra 100 haftanız var. Yani bu üç alana bir tür değer alanı olarak bakıyorsunuz. 100 haftalık SMA şu anda 36.000 dolar civarında, bu nedenle 100 haftalık hareketli ortalamayı izole ederseniz fark edeceğiniz şey, 100 haftanın altına düştüğümüzde, o dönemin yeni boğa piyasasına girerken Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğudur.

Analist, 100 haftalık hareketli ortalamanın Bitcoin için kumdaki bir sonraki ana hat olacağını söylerken, momentum yükselirse BTC’nin şu anda yaklaşık 200 haftalık hareketli ortalamada bir sonraki büyük seviyeyi test etmek için daha da düşebileceğini söylüyor. Bu mevcut fiyattan %40 düşüş anlamına geliyor. Analist, açıklamayı yapıyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.