Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Seviyelere Koşuyor!

Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Seviyelere Koşuyor!

Altın piyasası konsolidasyon dönemini sonlandırıyor gibi görünüyor. Bir teknik analiste göre, altın fiyatları, 2.000 doların üzerinde yeni rekor seviyeler test etmenin eşiğinde bulunuyor. Moor Analytics’in yaratıcısı Michael Moor’un, altın, gümüş ve Bitcoin fiyat analizlerini ve tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

“Altın fiyatları için 2020’nin zirvesinden daha yüksek fiyatlar görebiliriz”

Usta analist Michael Moor, yakın tarihli bir röportajda, altının aylık uzun fiyat hareketini makro ayı konsolidasyonu dönemi olarak nitelendiriyor. Altın piyasasının aşağı yönlü bir hareket daha görebileceğini, ancak nihayetinde yükselmeye hazır olduğunu da sözlerine ekliyor.

Analistin yorumları, altın fiyatlarının iki ayın en yüksek seviyesine yükselmesi ve kritik direnci 1.850 dolarda test etmesiyle geldi. Michael Moor, fiyatların tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönüşünü doğrulamak için 1.866 doların üzerinde bir kırılma aradığını belirtiyor:

Başlangıçtaki direnç seviyemi zorlayabilirsem, o zaman bunun üzerinde iyi bir penetrasyon ararım. Nihayetinde, bir kırılma ile 2020’nin en yüksek seviyelerinden çok daha yüksek fiyatlar görebileceğimizi düşünüyorum.

Aşağı yönde, Michael Moor ilk desteği 1.748,60 dolarda gördüğünü söylüyor. Gümüş fiyatlarına da bakan analist, altına benzer olduğunu ifade ediyor. Analiste göre, gümüş sağlam bir temel oluşturuyor ve 24,43 doların üzerinde sürekli bir kırılma yeni bir kırılma hareketine işaret edebilir:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.