UST Ölüm Sarmalı! Bu BTC, LUNA, SHIB ve Altcoin’ler İçin Ne Demek?

UST Ölüm Sarmalı! Bu BTC, LUNA, SHIB ve Altcoin’ler İçin Ne Demek?

Multi-milyar dolarlık Terra’nın stablecoin’i UST, bir ‘ölüm sarmalı’ üzerinde. 3 uzman, yeniden sabitlenip sabitlenemeyeceği ve bunun Blockchain’in yerel LUNA tokeni, Bitcoin ve kripto ekosistemi için ne anlama gelebileceğini tartışıyor.

Terra’nın stablecoin’i UST ve tokeni LUNA çöktü

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, son kripto piyasası fiyat hareketi, yatırımcıların baktıkları her yerde sokaklarda kan görmelerine neden oldu. Ancak Terra’nın UST algoritmik stablecoin’inin bu hafta dramatik şekilde çözülmesi birçok kıdemli kripto gözlemcisinin nefesini kesti.

Kripto piyasasındaki oynaklığın ortasında hafta sonu sabit para biriminin altına düştükten sonra, UST stablecoin Çarşamba günü %68 düşerek 0,34 dolara geriledi. Bugün ise biraz toparlanıyor gibi olduktan sonra tekrar değer kaybetti ve basın zamanında 0,03882 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Terra’nın yerel LUNA tokeni ise değerinin %99,9’unu kaybetti. CoinGecko fiyatlandırmasına göre 0,0085 dolarda bulunuyor.

Ani düşüş, Bitcoin’in psikolojik olarak önemli 30.000 dolar seviyesinin altına düşmesiyle gerçekleşti ve piyasa bulaşması korkularını ateşledi. Salı günü, Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, Twitter’da UST için bir kurtarma planı açıklamaya yakın olduğunu söyledi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.