Ünlü Yönetici Tarih de Verdi: Bu Altcoin BTC’yi Devirecek!

Ünlü Yönetici Tarih de Verdi: Bu Altcoin BTC’yi Devirecek!

Lider altcoin Ethereum’un bu yılın sonunda 6.000 dolara, Bitcoin’in de 100.000 dolara ulaşacağını tahmin eden Galaxy Digital Trading’in Eş Başkanı Jason Urban, önümüzdeki 3 yılda Ethereum’un Bitcoin’i devirebileceğini söylüyor.

“Lider altcoin 3 yıl içinde lider kripto olabilir”

Jason Urban, Miami’deki Bitcoin 2022 Konferansı’nda kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesiyle birlikte Ethereum ve Bitcoin fiyatlarına bakışını paylaştı. Galaxy Digital Trading, dijital varlık platformu genelinde çözümler sunan, teknoloji odaklı bir finansal hizmetler firması.

Jason Urban, kripto para fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerin Federal Rezerv’in enflasyonla nasıl mücadele etmeyi planladığını ve Rusya-Ukrayna savaşı olduğunu vurguluyor. “Bitcoin enflasyona karşı bir korunma aracı olarak görülüyor” diyen ünlü yönetici, enflasyonu azaltmak için yapılan her şeyin Bitcoin için ters bir rüzgar olacağını belirtiyor. Jason Urban’a göre, uzaya bir bütün olarak bakıldığında, kriptoya dönen getiri peşinde koşan çok fazla para olduğunu ve bunun gerçekten bir kaldıraç işlevi gördüğünü söylüyor.

Ünlü yönetici, “Kriptoyu etkileyen en büyük kapsayıcı faktör iki yönlüdür. Bunlar Bitcoin için enflasyon ve ekosistemin geri kalanının içindeki yatırım tezidir” diyor. Şu anda, Bitcoin bir numara ve lider altcoin Ethereum, kripto piyasa değeri için iki numara. Bununla birlikte Jason Urban, Ethereum’un iki veya üç yıl içinde Bitcoin’i geçmesinin mümkün olduğuna inanıyor ve şunları söylüyor:

Muhtemelen en erken bu olabilir, ya da bir sonraki büyük şey olabilecek henüz keşfetmediğimiz başka bir şey olabilir. İnovasyon ilerledikçe, bu değişikliği biraz görebiliyordunuz. Bitcoin’in yerini başka bir şeyin alması daha az olası çünkü o, bulunduğu konuma yerleşmiş durumda.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.