Ünlü Yönetici, Bitcoin’de 300 Bin Dolar İçin Tarih Verdi!

Ünlü Yönetici, Bitcoin’de 300 Bin Dolar İçin Tarih Verdi!

600 milyon dolarlık kripto yatırım şirketinin kurucu ortağı, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 2 yıl içinde neden 300.000 dolara ulaşabileceğini açıklıyor ve siyasi huzursuzluğun benimsenmeyi artırabileceğini söylüyor.

Savaş bölgeleri, para girip çıkması zor yerlerdir

Rus kuvvetleri son iki ayda Ukrayna’yı kuşatırken, Ukrayna merkez bankası döviz ve hisse senedi ticaretini askıya alarak riski azaltmaya çalıştı. Dijital para transferleri de durduruldu. 24 Şubat’ta, Ukrayna Ulusal Bankası 100.000 Grivnası veya günde yaklaşık 3.339 dolar para çekme limiti uyguladı. Kaos anlarında, insanlar geçmişte kullandıkları finansal kurumlardan paralarına erişemedikleri zaman, kripto paralara ne olur?

Arca’nın kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, bunun kripto paraların benimsenmesine yol açabileceğini söylüyor:

Eskiden bizim paramız olduğunu sandığımız şey, eğer bankada duruyorsa, aslında bizim paramız değildir. Bu hükümetin parası ve size izin verip vermemeleri onların kararı.

Jeopolitik huzursuzluk, Bitcoin fiyatında da büyük bir sıçramaya yol açabilir

Dorman, piyasa değerine göre en büyük kripto paranın önümüzdeki iki yıl içinde 300.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor. Blockchain araştırma firması Messari’ye göre bu, Salı günü 39.193 dolar civarındaki fiyatından %765.4’lük bir artış anlamına gelecek. Bitcoin daha önce iki yıldan kısa bir süre içinde bu büyüklükte bir artış yaşadı: %1,285 yükseldiği Mart 2020 ile Kasım 2021 arasında.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.