Ünlü VC Şirketi, Çöküşte Bu 5 Altcoin’den Satın Alıyor!

Ünlü VC Şirketi, Çöküşte Bu 5 Altcoin’den Satın Alıyor!

Üst düzey bir kripto VC, firmanın LUNA ve Celsius fiyaskolarındaki bulaşmayı nasıl önlediğini özetliyor. Ayrıca, piyasadaki gerilemenin altcoin projelerinde ilginç fırsatlar sunabileceğini söylüyor

Terra ve Celsius olayları piyasayı sarstı

Kriptoks.com’dan da takip ettiğiniz üzere, son aylarda, algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) çöküşü ve merkezi kripto para birimi ödünç verme platformu Celsius’a ilişkin ciddi likidite endişeleri konuşuluyor. Bu sarsıntılar, yeni ortaya çıkan alanda ciddi dalgalanmalar yarattı.

UST söz konusu olduğunda, token, yüksek getiriler elde ederken ekosisteme girip çıkmanın güvenli bir yolu olarak faturalandırıldı. Sonuç olarak, birçok bireysel yatırımcı, düşüşten dolayı hayat birikimlerini kaybetti. Başka yerlerde Celsius, kullanıcılara kripto para birimlerinde %14’e varan getiri sunarak, yüksek kazançlar vaat etti. 12 Haziran’da firma müşteri hesaplarını dondurdu.

Bu piyasa hareket anlarını, örneğin Lehman’ın çöküşünden ayıran şey, hükümet kurtarmalarının fiili yanıt olmaması. Yatırımcılar ve sektör katılımcıları artık risklere erişiyor. Ayrıca, projeleri daha kapsamlı bir şekilde inceliyor ve bazıları alanı tamamen terk ediyor.

Framework Ventures, bu altcoin projelerine yatırım yapıyor

Girişim şirketleri ve riskten korunma fonları bulaşma risklerinden etkileniyor. The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, örneğin kripto hedge fonu Three Arrows Capital, algoritmik stablecoin’in çöküşünün ardından büyük kayıplar yaşadı. Şimdi potansiyel iflasını yönlendirmek için finansal danışmanlar tuttuğunu açıkladı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.