Ünlü Stratejist: Bitcoin Satacağız! Bu Seviyede Duracağız

Ünlü Stratejist: Bitcoin Satacağız! Bu Seviyede Duracağız

Kripto alanındaki balon sönmeye devam ettiği sürece, Bitcoin çok daha düşük fiyat seviyelerini görecektir. Uyarıyı dünyaca ünlü bir stratejist yaptı. Dünyanın en iyi kripto para biriminin 13.000 dolara kadar düşeceği konusunda yatırımcıları uyardı. Ayrıca BTC ve altcoin varlıklarını satmaya tam gaz devam edeceklerini söyledi. 13.000 dolara bir düşüş, mevcut fiyat seviyelerinden %40 civarında bir düşüş anlamına geliyor.

Bitcoin satmaya devam edeceğiz

Absolute Strategy Research’ün kurucu ortağı ve baş yatırım yetkilisi Ian Harnett Salı günü bir demeç verdi. “Squawk Box Europe”a katılan stratejist, Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Buna göre stratejist, “Bu tür kripto para birimlerini satmaya devam edeceğiz” dedi. Ardından dijital varlıkları yerden yere vurdu:

“Kripto paralar, gerçekten bir likidite oyunundan ibaret. Bulduğumuz tek şey, bunun ne bir para birimi ne de bir emtia olduğudur. Ayrıca BTC, kesinlikle bir değer saklama aracı değildir.”

Görünüşe göre Harnett, kripto para piyasasının daha da düşmesini bekliyor. Stratejist, “geçmiş kripto rallilerinin Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerinden ortalama %80 düşme eğiliminde olduğunu gösterdiğini” ifade etti. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, 2017 yılında 30 bin dolara ulaştı. Bunun ardından 2018 yılında 3 bin dolara kadar geriledi. Bu nedenle, stratejistin yorumunun doğru olduğu söylenebilir.

BTC bu seviyelere düşene kadar satacağız

Stratejiste göre Bitcoin, 2022’de de yukarıda bahsedilene benzer bir düşüş yaşayacak. Bilindiği üzere token, 2021 yılındaki kripto patlamasında 69 bin dolara yükselerek yeni ATH yapmıştı. Harnett, bu sene düşüş gerçekleşirse, BTC fiyatının ulaşacağı fiyat aralığını açıkladı. Buna göre lider kripto para biriminin, bir temel destek alanı olan 13 bin dolara geri çekilmesi mümkün. BTC ve altcoin’lerin değerinin likiditeyle doğru orantılı olduğunu belirten analist şunları aktardı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.