Ünlü Şirket, Bu Kripto Para Varlıklarının Yarısını Sattı! 

Ünlü Şirket, Bu Kripto Para Varlıklarının Yarısını Sattı! 

Bitfarms, likiditeyi iyileştirme ve borçları ödeme stratejisinin bir parçası olarak 3 bin Bitcoin sattı. Şirket yönetimi, kripto para satışının, mevcut ortamda en iyi ve en ucuz yöntem olduğunu düşünüyor.

Kripto para madencisi, BTC’lerini borç ödemek için satıyor

Kanadalı kripto para madencilik firması Bitfarms, yaklaşık 62 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) sattı. Şirket, Haziran ayında borcunu azaltmak için satıştan elde edilen geliri kullandığını belirtti. Bitfarms’ın finans şefi Jeff Lucas, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Likidite kaynağı olarak BTC varlıklarımızın bir kısmını ve günlük üretimi satıyoruz. Çünkü bu, mevcut piyasa ortamında en iyi ve en ucuz yöntem.

Bu bağlamda Salı günü yaptığı açıklamada Bitfarms, son yedi gün içinde 3.000 Bitcoin, sattığını söyledi. Bu da kripto madenciliği firmasının kabaca 6.349 BTC varlığının yaklaşık %47’sini sattığı anlamına geliyor. Şirkete göre, BTC satışlarından elde edilen 62 milyon dolarlık fon, borç ödemesi için kullanılacak. Yani, Galaxy Digital ile BTC destekli kredi tesisini azaltarak borcunu yeniden dengeleyecek.

“Mevcut piyasa ortamında en iyi ve en ucuz yöntem olduğunu düşünüyoruz”

Bitfarms, satılan kripto para ile, kredi tesisini Haziran ayında 100 milyon dolardan 66 milyon dolara düşürdü. Ayrıca, şimdiki ödemeyle borcunu 38 milyon dolara indirdi. Bitfarms baş finans sorumlusu Jeff Lucas’a göre, madencilik firması günlük ürettiği tüm Bitcoin’i (kabaca 14 BTC) artık HODLing’ yapmıyor. Bunun yerine ‘likiditeyi artırmak ve şirketin bilançosunu kaldıraçtan arındırmak ve güçlendirmek için harekete geçmeyi seçiyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.