Ünlü Milyarder: Bu Gelişmeyi Bekleyin! Bitcoin Artacak

Popüler milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, en iyi kripto para Bitcoin (BTC) için bir başka olumlu tahminde bulundu. Novogratz, Bitcoin’de yaşanacak bir gelişmenin ardından fiyat artışı olacağını belirtiyor.

Novogratz’a göre BTC için en önemli etkenlerden biri FED

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre, Amerika Birleşik Devletleri apeks bankası Fed “duraklama yaptığında” Bitcoin fiyatı muazzam bir şekilde artacak. Novogratz, Fed’in enflasyon oranlarını düşürme teklifinde faiz oranlarını 50 puana kadar artıracağına inandığını söyledi. Bu olursa, ünlü CEO, ABD ekonomisinin yavaşlayacağını ve bunun da merkez bankasının biraz geri adım atmasına neden olabileceğini ifade ediyor. Novogratz bu konuda şu yorumları yapıyor:

Uyurken ABD ekonomisinin görevlilerinin bunu mahvetmemesi için dua ediyorum, doların güçlü olması ve sonsuza gitmemesi için dua ediyorum. Çünkü Bitcoin sonsuza gitmesi, Batı dünyasının geri kalanının gerçekten parçalandığı anlamına geliyor.

Kripto para milyarderi, Batı’daki durumlar istikrarlı olduğu sürece Bitcoin’in Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 doları geçebileceği konusunda iyimser olduğunu vurguluyor. Novogratz, son zamanlarda Bitcoin’in geleneksel finansal enstrüman Nasdaq 100 ile işlem gördüğünü açıkladı.

Galaxy Digital CEO, Bitcoin hakkında iyimser

Ünlü şirketin CEO’su önde gelen kripto para biriminin Nasdaq ile olan birliktelikten vazgeçme sürecinde olabileceğini de sözlerine ekliyor. Birçok kişi Bitcoin’in günlük eşyaların satın alınmasında kullanılacağı günü sabırsızlıkla beklerken, Novogratz kripto para biriminin servetinin bir kısmını alıp “orada depolayacağı” bir değer deposu olacağına inandığını ifade ediyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.