Ünlü Kripto Balinası: Bu Meme Coin, Bitcoin’den İyi!

Ünlü Kripto Balinası: Bu Meme Coin, Bitcoin’den İyi!

Bitcoin’in ilk yatırımcısı ve ateşli destekçisi Roger Ver, bir yıl sonra Twitter’da yeniden ortaya çıktı ve bir röportajda popüler meme coin Dogecoin’i (DOGE) dünyanın ilk kripto para birimi yerine ödemeler için tercih ederek destekledi. İşte detaylar…

Bitcoin destekçisi, meme coin yorumuyla gündeme geldi

Bloomberg ile yaptığı röportajda Bitcoin.com kurucusu, hızlı işlem süreleri ve düşük ücretleri nedeniyle en eski ve popüler meme coin Dogecoin’in büyük bir hayranı olduğunu söyledi. Ver yıllardır Bitcoin’in bir savunucusu olmasına rağmen, şimdi günlerini blok boyutuyla ilgili bir anlaşmazlıktan sonra Bitcoin’den ayrılan altcoin olan Bitcoin Cash (BCH) evangelisti olarak geçiriyor. Roger Ver’in açıklamalarında aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Dogecoin [Bitcoin’den] önemli ölçüde daha iyi, daha ucuz ve daha güvenilir. Dünyanın baskın kripto para birimi için üç yarışmacı seçmem gerekseydi; bunlar Doge, Litecoin ve Bitcoin Cash olurdu.

Ver ayrıca, onursal Dogecoin CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasına verdiği desteği de dile getirdi ve “Twitter’ı kesinlikle daha çekici hale getirecek. Musk’un sansür çağrısı yaptığı için gerçekten çok minnettarım,” ifadelerini kullandı.

Roger Ver: Kesinlikle bir kripto para balinasıyım

Ver, Bitcoin Cash’in, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek vizyonu olduğunu söylüyor ve kripto para birimi için en büyük savunuculardan biri olsa da, tamamen BCH’de olmadığını iddia ediyor. Ver, “Ben kesinlikle bir kripto para balinasıyım, kripto para biriminde her zaman çok çeşitli bir sepetim oldu. Asla bir Bitcoin veya Bitcoin Cash maksimalist olmadım,” ifadelerini kullanıyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.