Ünlü İsimden Ürküten Tahmin: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Ünlü İsimden Ürküten Tahmin: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Fed Çarşamba günü, beklendiği gibi 50 baz puanlık faiz artırtışı yaptı. Daha agresif bir Fed’i fiyatlayan piyasa, Fed’i şahin görünümlü güvercin olarak algılayınca Bitcoin (BTC) liderliğinde kripto piyasası atağa geçti. Öte yandan bugün piyasa tersine döndü ve Bitcoin 37 bin doların altına sarktı. Bir kripto uzmanı ise daha kötüsünün yolda olduğunu ve BTC’nin diplere dalacağını söylüyor.

“Bitcoin için olası bir destek seviyesi 27.200 dolarda”

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, lider kripto Bitcoin grafiğinin bozulduğunu ve BTC’nin borsa ile birlikte düşüşe geçmesini beklediğini belirtiyor. Uzman, özellikle Bitcoin hakkında konuşurken kripto piyasasında ‘ürkütücü derecede sessiz’ olduğunu söylüyor.

Katie Stockton, Bitcoin’in uzun yan hareketlerinin mevcut destek seviyesini oldukça kırabildiğini belirtiyor. Uzman, Fibonacci teknik seviyelerine atıfta bulunarak, Bitcoin’in düşmeye başladığında bir sonraki desteği bulabileceği olası bir seviye olarak 27.200 doları işaret ediyor

Ayrıca Katie Stockton, Bitcoin ile Nasdaq 100 arasında güçlü bir korelasyona dikkat çekiyor ve şu anda düşüşte olan S&P 500 endekslerinin, Bitcoin’in bu hisseleri takip edebileceği için artık riskli bir varlık olarak görülmesi gerektiğini ifade ediyor. Uzman, borsaya da bir bakıyor ve teknik analiz açısından artık bu piyasa hakkında olumlu bir şey söylenemeyeceği görüşünü dile getiriyor.

"It feels a little eerily quiet right now in the #bitcoin market or #crypto in general," says @StocktonKatie "But the bitcoin chart is broken by my measures … it puts next support around $27,200." pic.twitter.com/R9qbKCFss9

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.