Ünlü Fon Yöneticisi: Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

Ünlü Fon Yöneticisi: Paranızı Bitcoin ve Bunlara Park Edin!

5 milyar dolarlık bir kripto hedge fonu kurucusu ve eski Goldman traderı, ‘tarihin en büyük Ponzi şemasının’ sancılı bir şekilde çözülmesine hazırlanıyor. Çoğu varlığı neden Bitcoin (BTC)’ye taşıdığını açıklıyor. Ayrıca, 3 taktiksel yatırım oyununu paylaşıyor.

Pantera Capital, Bitcoin tahsisini artırdı

Efsanevi bir kripto hedge fonu, varlıklarının çoğunu Bitcoin (BTC)’ye taşıdı. Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead, “Bu projelerin çoğunda uzun vadeli boğa eğilimini sürdürüyoruz. Çöküş sırasında aşağı yönlü riski azaltmak için daha büyük bir Bitcoin tahsisi yaptık,” diyor.

Kripto yatırımcıları keşfedilmemiş bölgeyle karşı karşıya. Bitcoin’in 2009’daki başlangıcından bu yana, büyüme ve enflasyonun ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu bir Goldilocks dönemi oldu. Şimdi bu farklı bir hikaye. Enflasyon hızla yükseliyor. Faiz oranları dalgalanmayla mücadele etmek için artırılıyor. Ekonomik büyüme yavaşlamaya başladığında durgunluğun ufukta olması muhtemel.

Bitcoin tahsisini artırmasının nedeni ne?

Bu zorlu ekonomik ortamla mücadele etmek için kripto ekosistemindeki en eski ve en deneyimli oyunculardan biri olan Pantera Capital, korunmak amacıyla çoğunlukla Bitcoin tahsisi yapıyor. Dan Morehead’in en son yenilenen pozisyon kararı, Fed’in hamlelerinden kaynaklanıyor.

Morehead, “Fed burada gerçekten kendi kendine bir felaket yarattı. Bu otuz beş yıllık yatırımda gördüğüm en kötü iki politika hatası,” yorumunu yapıyor. Morehead, Federal Rezerv’in faiz oranlarını çok uzun süre çok düşük tuttuğunu söylüyor. Bu şimdi agresif bir faiz artırımı programı ile düzeltilirken, konut piyasasında kalıcı bir etki bıraktı.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.