Ünlü Ekonomist: Bu Tarihte Bitcoin ve Altcoin Alacağım!

Ünlü Ekonomist: Bu Tarihte Bitcoin ve Altcoin Alacağım!

Kripto para piyasasında kan kaybı durmuyor. Lider kripto Bitcoin (BTC) 20 bin dolarlı seviyeleri gördü. Lider altcoin Ethereum ise 1.000 doların üstünde mücadele ediyor. Bu ortamda ekonomist Raoul Pal, kripto pozisyonunu ikiye katladığını söylüyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Raoul Pal’e göre kriptoda satın alma bölgesindeyiz!

Real Vision CEO’su ve makro uzmanı Raoul Pal, 955.000 Twitter takipçisine, “Çöken piyasalarda büyük indirimler olur” diyor.  Pal, bu indirimlerden faydalanmak için kripto pozisyonlarına eklemeler yaptığını söylüyor.

Ünlü ekonomist, daha uzun bir zaman diliminde işlerin kesinlikle daha da kötüleşmesini olası olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in büyük bir ‘satın alma bölgesine’ yaklaştığını kaydediyor. Raoul Pal, şu açıklamayı yapıyor:

Ama işler daha da kötüye gidebilir mi? Kesinlikle. Ancak benim yatırım çerçevem ​​için, satın alma bölgesindeyiz. 2 standart sapma (logaritmik) regresyon kanalının hemen yakınında duruyor.

Bitcoin için dip ne zaman gelecek?

Kriptoks.com haberlerinde görüşlerine yer verdiğimiz ünlü ekonomist, iki göstergeye dikkat çekiyor. Göreceli güç endeksini (RSI) ve fiyattaki bükülme noktalarını belirlemek için matematiksel bir formül kullanan DeMark göstergesinden bahsediyor. Raoul Pal, göstergelerin Bitcoin için bir geri dönüşün veya en azından bir dibin yakın olduğunu şiddetle önerdiğini söylüyor. Ekonomist, metriklerden hareketle şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.