Ünlü CEO Şaşırttı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşerse Kötü Olmaz! 

Ünlü CEO Şaşırttı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşerse Kötü Olmaz! 

Lider kripto Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere kripto piyasasında dondurucu bir kış hakimiyeti var ve ayılar kontrolü ele geçirmiş görünüyor. Tarihi zirvelere ulaşan enflasyonu kontrol altına almak için gittikçe şahinleşen Fed’in faiz artışlarının yanı sıra bilanço küçültmeyi planlaması Bitcoin için kötü günlerin başlamasına neden oldu. Bununla birlikte bir kripto para saklama şirketinin yöneticisi, kripto kışının o kadar da kötü olmayacağını söylüyor.

“Bitcoin fiyatının 20 bin dolara düşmesi hiç de kötü değil!”

Kripto piyasası dondurucu soğuklara teslim olunca, kripto analistleri bu kışın ne anlama geldiğini, ne kadar süreceğini yorumlamaya başladı. Kripto para saklama hizmeti sağlayıcısı BitGo şirketinin CEO’su Mike Belshe de bu yorumcular arasına katıldı ve yatırımcıları teskin etmeye yönelik bazı açıklamalar yaptı.

Bitcoin, yazının yazıldığı sıralarda 32 bin doların altına sarktı ve Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz bazı kripto analistleri 20 bin dolarlık seviyelerden bahsediyor. Bu seviyeler yatırımcılar için kabus gibi görünse de Mike Belshe, Bitcoin’in 20 bin dolarlık seviyelere düşmesinin çok da kötü olmayacağını, bunun bahara hazırlık olarak da değerlendirilebileceğini ifade ediyor. BitGo CEO’su Twitter hesabından takipçilerine şu paylaşımı yaptı:

Bitcoin fiyatının 6-12 ay boyunca 20 bin dolara düşmesi hiç de kötü olmaz. Bu durum, zayıf kripto paraları temizleyip, Bitcoin ve Ethereum’u harekete geçirecektir. Bu şekilde yıl sonuna kadar sağlıklı bir ekosisteme sahip olacağız.

Bitcoin dropping to $20k for 6-12 months would not be a bad thing at all, and would wipe out the weak coins and propel Bitcoin & Ether. By the end of the year we will have a healthy ecosystem.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.