Ünlü CEO: BTC, ETH, XRP ve ADA İçin En Kötüsü Daha Gelmedi!

Ünlü CEO: BTC, ETH, XRP ve ADA İçin En Kötüsü Daha Gelmedi!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) dahil olmak üzere en büyük 10 kripto para biriminin fiyatlarını düşüren küresel kripto piyasasının geçen ayki düşük performansına rağmen, JPMorgan CEO’su hala en kötüsünün henüz gerçekleşmediğine inanıyor.

“BTC, ETH, XRP ve diğerlerinin fiyatları daha da düşecek”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para yatırımcılarını Federal Rezerv tarafından getirilmesi beklenen ekonomik bir kasırganın başlatacağı bir piyasa oynaklığı konusunda uyarıyor.

Bu hafta Autonomous Research tarafından düzenlenen bir finansal hizmetler konferansında konuşan Jamie Dimon, ilk 10 kripto para biriminin yatırımcılarının, Fed sözde niceliksel sıkılaştırmaya (QT) başladığında yeni ortaya çıkan piyasayı vuracak büyük oynaklığa kendilerini hazırlamaları gerektiğini kaydediyor.

JPMorgan yöneticisine göre, kripto yatırımcılarının yaklaşmakta olan piyasa oynaklığına kendilerini hazırlamaları zorunlu olsa da, ABD merkezli finans kurumu da gelecek olana hazırlanmak için kendini hazırlıyor. Jamie Dimon, “Kendinizi hazırlasanız iyi olur. JPMorgan olarak kendimizi hazırlıyoruz ve bilançomuz konusunda çok tutucu olacağız” diyor.

“Fed yükselen enflasyonu kontrol altına almaya çalışıyor”

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz Federal Rezerv’in koronavirüs pandemisi döneminde hızla yükselen 9 trilyon dolarlık bilançosunu azaltmak için önemli hamleler yaptığı artık haber değil.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.