Ünlü CEO, Bitcoin’de Yükseliş İçin Tarih Verdi!

Bitcoin (BTC), 2021 yılının tüm kazanımlarını bu yıl iade etti. ATH fiyatından %70’den fazla değer kaybetti. Ancak Nexo kripto finansman işinin kurucu ortağı Antoni Trenchev, sektörden vazgeçmediğini söylüyor.

Ünlü CEO, Bitcoin fiyatının %350’den fazla yükseleceğini söylüyor

Bloomberg Technology ile yakın tarihli bir röportajda Trenchev, Bitcoin’in önemli bir toparlanma yapmadan önce düşüşe kadar ciddi fiyat dalgalanmaları yaşadığını iddia ediyor. Ünlü CEO, BTC’nin yakında başka bir boğa döngüsüne gireceğini tahmin ediyor.

Bitcoin, bu oranda bir volatiliteyi ve %50 gün içi zararı en son Mart 2020’de gördü. Daha sonra bu seviyelerden 10 kattan fazla değer kazandı. Sonunda 50.000 dolar psikolojik fiyat eşiğine ulaştı. Bu nedenle CEO, “piyasanın kaldıraç ve riskten arındırılmasından sonra yanan bir boğa piyasasına döneceğimize” inanıyor.

Trenchev, Bitcoin fiyatının bu seviyelerde dip bulacağını düşünüyor

Trenchev, piyasanın Kasım ayında başlayan uzun süreli bir düşüşte olduğunu göz önüne olarak tahminlerini güncelledi. Bitcoin’in 20.000 dolarlık destek seviyesini koruyacağına inandığını söylüyor. Ancak, daha büyük makroekonomik belirsizliklerin BTC’nin fiyat hareketi üzerinde bir etkisi olacağına da dikkat çekiyor:

Piyasa baskısı ve ödeme zorluğunun getirdiği tüm olumsuz duyguların zaten hesaba katıldığına inanıyorum. Tesadüfen 2017-2018’de sonuçlanan son boğa döngüsünün ATH seviyeleri olan 20.000 dolar civarındaki bu seviyelerin, bence çok güçlü bir tutma şansı var.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.