Ünlü Borsacıdan Bitcoin ve ETH Tahmini: Daha Kötüsü Geliyor!

Ünlü Borsacıdan Bitcoin ve ETH Tahmini: Daha Kötüsü Geliyor!

Amerikalı borsa stratejisti ve finansal analist Carter Worth, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) her bir kırılma noktasında olduğunu söyledi. Hatta bu noktalarda “uğursuzca dolaştığını” kaydetti. Başka bir analist ise genel kripto piyasasının destek seviyelerini test ettiğini söyledi. İşte detaylar…

Borsa stratejisti: Bitcoin ve Ethereum kırılma noktasında

Borsa stratejisti Carter Worth, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’u yorumladı. Bu kripto para birimlerinin her ikisinin muhtemelen daha da düşeceğine inanmakta. Wall Street veteranının adeta kıyamet yüklü uyarısı, Bitcoin’in gün içi en düşük 19.458 dolara düşmesinden sonra geldi. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz gibi, en büyük kripto para bu Eylül başlarında bazı toparlanma belirtileri gösterdi.

Ancak mütevazı rallisi Salı günü yayınlanan beklenenden daha yüksek enflasyon verileriyle yükseldi. Perşembe günü, en iyi kripto para birimi, ABD hisse senedi piyasasındaki başka bir gerileme nedeniyle bir kez daha 20.000 dolar seviyesinin altına düştü. Bu Eylül ayının başlarında, teknik analist Scott Redler, Bitcoin fiyatının 17.600 dolar destek seviyesini koruyamaması durumunda 10.000 dolara düşebileceğini tahmin etmişti. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 376 milyar dolar seviyesinde. Kripto para birimi, geçen Kasım ayında kaydedilen rekor seviyesinden yüzde 71.48 oranında düştü.

Justin Bennett: Ethereum, bu seviyeleri test ediyor

Kripto analisti ve traderı Justin Bennett, takipçilerini mevcut desteğin kırılması durumunda Ethereum’un (ETH) yaklaşık yüzde 45 düşüş yaşayabileceği konusunda uyarıyor. Cryptocademy’nin kurucusu 108.500 Twitter takipçisine ETH’nin olası bir baş ve omuz trendinde “yaka çizgisini” test ettiğini söyledi. Bu seviyenin bozulması durumunda hedefin 800 dolar seviyelerinde olduğunu aktardı.  ETH şu anda 1.400 dolardan işlem görüyor. Bu nedenle, 800 dolara düşüş yüzde 44’lük bir düşüşü temsil eder.

Bennett ayrıca kripto pazarlarının gücünün bir göstergesi olan toplam kripto pazar payına (TOTAL) bakıyor. Bennett’e göre hisse senetleri, kripto paralar için sorun yaratıyor. Bu sırada analist toplam değerin yukarı yönlü bir dirençle karşılaşabileceği konusunda uyarıyor.  Analist, “TOTAL, bahsettiğim 2015 trend çizgisinde direnç buluyor. Hisse senetleri berbat görünüyor. Orada dikkatli olun,” diyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.