Ünlü Borsa, Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımını Açıkladı!

Ünlü Borsa, Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımını Açıkladı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) şu anda indirimli işlem görüyor, ancak kripto borsası Kraken, piyasa değerine göre en büyük iki dijital varlık için boğa koşusunun bitmeyebileceğini söylüyor. Ünlü borsanın metrik analizini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Kraken, henüz Bitcoin (BTC)’yi silmeyin diyor

Kraken, Ocak 2022’deki on-chain kripto raporunda, Bitcoin’in harcanan çıktı kâr oranı (SOPR) ve Ethereum’un piyasa değerinden gerçekleşen değere MVRV-Z skorunun, ETH ve BTC’nin gerçeğe uygun değerlerinin altında işlem gördüğünü gösterdiğini, ancak bir toparlanmanın mümkün olduğunu söylüyor:

BTC’nin SOPR’si, piyasa katılımcılarının çoğunluğunun kayıpla BTC trade ettiğini gösteriyor. Ancak, Bitcoin’in ATH seviyelerine geri dönmesinden önce, Mayıs 2021’den Temmuz 2021’e kadar olan son boğa koşusu düzeltmesi sırasında durum bundan çok daha kötüydü. Ayrıca, ETH’nin MVRV-Z puanı, altcoin’in şu anda fiyatlarda bir sıçrama yapmadan önce uzun süre kalmakta zorlandığı “aşırı satım” bölgesinde olduğunu gösteriyor.

SOPR on-chain metriği, Bitcoin sahiplerinin kâr veya zararla satış yapıp yapmadığını belirliyor. SOPR 1’den büyükse, varlığın sahipleri kârla, aksi halde zararına satıyorlar anlamına geliyor. BTC’nin SOPR’si 1’in altında bir veri ile düşüş eğilimi gösteriyor, ancak Kraken, geçen yıl Bitcoin’in Mayıs’ta 65.000 dolardan Temmuz’da 30.000 dolara düştüğünde metriğin daha kötü olduğunu belirtiyor:

Metrik 1 okumasını kırar ve bu seviyenin üzerinde kalırsa, son boğa piyasası düzeltmesinin sona erdiğini gösterebilir. Bununla birlikte, fiyat düşmeye devam ederken Bitcoin 1’in altında kalırsa, BTC’nin bir ayı döngüsüne girdiğini doğrulayabilir. SOPR şu anda düşüş sinyali verirken, on-chain veriler son benzer piyasa düzeltmesi sırasında çok daha kötü bir tablo çizdi ve ardından BTC güçlü bir geri dönüş yapmayı başardı. Başka bir deyişle, henüz BTC’yi silmeyin.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.