Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor!

Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor!

Güney Koreli ünlü Bitcoin borsası Bithumb, kullanıcılarına 27 Ocak’tan itibaren doğrulanmamış özel cüzdanlara kripto para çekme işlemi gerçekleştiremeyeceklerini bildirdi. Şirketin yeni politikası ayrıca ek Müşterini Tanı (Know Your Customer-KYC) kimlik doğrulaması gerektirecek. Bithumb’ın bu adımı atmasında birlikte çalıştığı Kore bankasının da büyük rolü olduğu belirtiliyor. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

GüneyKore’li Bitcoin borsası güvenliği sıkılaştırıyor

Kripto düzenlemelerinin oldukça sert bir şekilde uygulandığı ülkelerden biri olan Güney Kore’de uygulamaların etkisi görülmeye başlıyor. 24 Ocak tarihli bir duyuruda, kripto para trade platformu Bithumb, hizmet politikasını değiştirdiğini ve ön kayıt işlevinin geçici olarak askıya alındığını açıkladı. Sonuç olarak, kullanıcılar kişisel bir cüzdanla oturum açamayacak ve şirket yalnızca doğrulanmış olanları onaylayacak. Bithumb’ın bilgilendirmesinde şu ifadelere yer veriliyor:

Yurtiçi borsalara ait adresler ve kişisel cüzdan adres kaydı reddedilecektir.

Borsanın tüm müşterilerinin, 27 Ocak’a kadar cüzdanlarını yeni kurallara göre doğrulaması gerekiyor. Bununla birlikte şirket açıklamada, doğrulanmamış adresleri olan kullanıcıların, yaptırım tarihine kadar ‘eskiden olduğu gibi’ para çekebileceklerini de belirtiyor.

Ek olarak Bithumb, yeni KYC kimlik doğrulaması uygulayacak. Kanıt görsel yükleme kılavuzu herkes için zorunlu olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, para yatırma cüzdan adresinin ve kimlik kartının aynı anda bir fotoğrafı gerekli olacak. Şirket, sonuç olarak şunları söylüyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.