Ünlü Balina, Bitcoin’in Yükselmeye Başlayacağı Tarihi Verdi!

Ünlü Balina, Bitcoin’in Yükselmeye Başlayacağı Tarihi Verdi!

Tanınmış bir kripto traderı, balinası ve analisti, Bitcoin (BTC)’in borsa ile ilişkisi, yani korelasyonu bozulmaya başladığı için mevcut ticaret aralığının üzerine çıkmak üzere olduğunu söylüyor. İşte Kaleo’nun piyasa değerine göre en büyük kripto para birimine yönelik analizi… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kaleo, Bitcoin ve SPX’i karşılaştırdı

Bir kripto para balinası olan, yani elinde yüklü miktarda coin olduğu bilinen bir trader, Kaleo, 476.000 Twitter takipçisine USD değil, S&P 500 endeksine (SPX) karşı Bitcoin’i izlediğini söylüyor. Kaleo, Bitcoin’e karşı SPX’e (BTC/SPX) bakarak, bir traderın BTC’nin fiyat hareketini ve bir sonraki adımın nereye gidebileceğini daha net görebileceğini söylüyor. Örneğin analist, BTC/SPX’in hiçbir zaman BTC/USD’nin Kasım 2021’de oluşturduğu ve birçok traderı hazırlıksız yakalayan ikili tepe modelini oluşturmadığının altını çiziyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

BTC ve SPX, izlemek için ilginç bir çift. Grafik BTC/USD’den 10 kat daha temiz, 2017’deki [yüksek] desteğin üzerindeki taban aralıklarında net destek ve çok daha güçlü makro yapı (Ekim/Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi) gösteriyor.

Geçen hafta BTC, SPX ile ilişkisizdi

Geçen hafta Kaleo, Bitcoin’in büyük ölçüde SPX ile ilişkisiz olduğuna, yani korelasyonun bozulduğuna dikkat çekti. Analist, bunun, aylarca birlikte ticaret yaptıktan sonra nadir görülen bir olay olduğunu belirtti ve “Bugün SPX/BTC’deki fiyat hareketi farkını izlemek de eğlenceli Bitcoin temel olarak son durumda bir SPX proxy’si olarak işlem gördü, bu nedenle herhangi bir performans her zaman eğlenceli oluyor,” ifadelerini kullandı.

Trader, BTC/SPX’in daha da yükseldiğini ve Bitcoin rallilerinin olasılığını artırdığını görüyor. Analiste göre söz konusu aralığın daha yüksek seviyelerde kırılacağı açık bir şekilde görünüyor.  Öte yandan Kaleo, Ethereum’un (ETH) S&P 500’e karşı çıkış olasılığını da değerlendiriyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes’in, ETH’nin yıl sonuna kadar 10.000 doların üzerinde işlem göreceğine dair son tahminine atıfta bulunarak “Ya Arthur haklıysa?” ifadelerini kullanıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.