Ünlü Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde!

Ünlü Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde!

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri, son 48 saat içinde boğaların yeniden canlandığını gösterdi. Ancak, belirli direnç seviyeleri aşılmazsa bu hareket durabilir ve tersine dönebilir. Ünlü analistler, önümüzdeki günlerde 29.000 veya 21.000 dolar arasında neler olacağını tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatı bir kırılma noktasına yaklaştı

Bitcoin fiyatı, dört saatlik arz bölgesinde 23,932 dolardan 24,722 dolara uzanan reddedilmeyle karşı karşıya. Buna ek olarak BTC, %42 çöküşün orta noktasını 24,655 dolarda yeniden test etmeye yaklaştı. Böylece bu seviyeyi aşılması zor bir bölge haline getiriyor.

Analist Akash Girimath, yukarıdaki teknik görünüme bakarak, yatırımcıların Bitcoin fiyatının tekrar 24,655 dolar seviyesini geçmesini ve bir satış sinyali tetiklemesini beklemelerini tavsiye ediyor. Ortaya çıkan düşüş, BTC’yi 21.430 dolara geri çekecek. Bu fiyat hareketi, 20.750 dolarda oluşan eşit düşüklerin altında kalan satış tarafı likiditesini toplamak için daha da düşebileceğinden, ayıların ilk hareketi olacak. Bu seviyeler ayrıca balinaları ve piyasa yapıcıların ana hedeflerinden biridir. Girimath, BTC’nin burada bir süre zaman geçirmesini bekliyor. Daha kötü bir senaryoda, Bitcoin fiyatı bir makro dibinin oluşacağı 13.000 dolara çöküşü tetikleyecek.

Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişini sürdürecek mi?

Analist Denys Serhiichuk, bugün bu soruyu cevaplamak için detaylı bir teknik analiz paylaştı. Analiste göre BTC 24.200 dolar direnç seviyesini kırarsa, boğaların sıradaki hedefi 24.500 dolar olacak. BTC şu anda 23.100 dolar bölgesinde işlem gördüğü için analistin işaret ettiğini senaryo önümüzdeki günlerde test edilecek.

Diğer yandan, daha geniş zaman diliminde, BTC 24.000 dolar direncini kırdı. Bu da boğaların devam eden bir yükselişe hazır olduğu anlamına geliyor. Günlük mum 24,445 dolar yakın kapanırsa, Ağustos ortasına kadar 25.000 dolarlık alana kadar büyümeye yol açacak.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.