Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı!

Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı!

Ünlü kripto analisti, piyasa çöküşünün, bin yıllık traderların ‘dipten al’ dürtüsünü test ettiği gerekçesiyle, hafta sonu boyunca yaklaşık 20 milyon dolarlık hisse senedi, Bitcoin ve altcoin’lerini sattığını söylüyor. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Analist, Bitcoin ve altcoin’lerinin tamamına yakınını sattı

Kripto analisti Kevin Paffrath, hafta sonu, yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki hisse senedi ve kripto para portföyünün %99’unu sattığını söyleyerek izleyenlerini şok etti. Analist, son iki haftadır hisselerde görülen büyük satışlara rağmen, piyasaların henüz ‘korku zirvesine’ ulaşmadığını ve düşüşlerin daha devam etmesi gerektiğini düşündüğünü belirtiyor:

Gerçekten Titanik’in ‘cankurtaran aşamasında’ olduğumuzdan endişeleniyorum. Kesinlikle henüz kurtarma aşamasında değiliz.

Yatırımcılar Fed’in önümüzdeki yıl faiz oranlarını yükseltmesine hazır olduklarından, hisse senetleri 2022’de şu ana kadar keskin bir düşüş yaşadı. Tahvil faizleri ise sert yükseldi. Teknoloji hisseleri, özellikle kârsız olanlar, Nasdaq 100’ün bugüne kadar %13’ten fazla düşmesiyle en sert darbeyi aldı. Daha yüksek tahvil faizleri, teknoloji şirketlerinin gelecekteki kazançlarının diğer yatırımlara kıyasla daha az çekici görünmesini sağladı.

Bireysel yatırımcılar, son iki yılını hisse senetlerinde ‘düşüşü satın alarak’ geçirdiler. Bu strateji çok iyi sonuçlar da verdi. Yine de amatör traderların inancını kaybettiğine ve hisse senetlerinin mevcut düşüşten kolayca geri dönemeyeceğinden endişe duyduğuna dair artan işaretler var.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.